×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Spacer historyczny

Spacer historyczny

Od 19.10.2019 17:30 do 19.10.2019 23:57

Lokalizacja: Piastowska 32, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Rekreacja, Dla mieszkańców, Wycieczki

Hits: 4242

Oceń:

I spacer historyczny przez Szklarską Porębę

Spod Chaty Izerskiej w Dolnej do kościoła  pw. Niepokalanego Serca NMP grupę przeniesie w przestrzeni dr Przemysław Wiater.  W czasie uczestników przeniesie Zespół Muzyki Dawnej z Miejskiego Domu Kultury w Jeleniej Górze poprowadzony przez Sylwię Raban. Kolejna stacja w przestrzeni to symboliczna Lipa Sądowa. I znów podróż w przeszłość, dzięki aktorom Teatru na Walizkach. Zagrają scenkę sądu i wymierzenia kary złoczyńcy. Po zamknięciu sprawy kolejny etap: podejście pod Orlą Skałę, a po drodze spotkanie z laborantem Maciejem Zawieruchą z Zielonego Laboratorium. Niewykluczone, że i walonów się uda zagaić. Wszak Bractwo Walońskie, właśnie pod osłoną ciemności wydobywa z Ziemi skarby. W dalszej drodze trzeba będzie wylegitymować się przy kontroli granicznej. Komu uda się przeprawić, u kogo nie znajdą kontrabandy, ten będzie mógł wrócić do Chaty Izerskiej...

Wytrwałym szklarskonautom Grzegorz Sidorowicz błyśnie magnezją i utrwali na kliszy facjaty. Astronom zaś pozwoli zajrzeć w przeszłość kosmosu przez wielki instrument optyczny. Długo to trwać nie będzie, bo pora pogańska nastąpi i czas na płoszenie szabrowników na cmentarzu ewangelickim. A po ich przepędzeniu Tancerze Ognia Irrbloss dadzą ognia artystycznie. Kiedy już dym się rozwieje, znów w kościele spotkanie. Andrzej Busse zaprezentuje wyjątkowe możliwości kościelnych organów i akustyczne wnętrza kościoła.

Koniec spaceru w Chacie Izerskiej przy ognisku...

Bogata w atrakcje trasa to zaledwie 2,5 km rozłożone na ok. 3 godziny. Każdy więc sobie poradzi.

Udział jest bezpłatny.

I Spacer Historyczny po Dolnej TU POCZĄTKÓW SZKLARSKIEJ SZUKAJ organizuje Stowarzyszenie Edukacyjno-Prozdrowotne ANASA, przy współfinansowaniu Miasta Szklarska Poręba.

Spacer historyczny to atrakcyjne przedstawienie historii tej części miejscowości połączone z aktywizacją społeczności lokalnej.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Szklarskiej Poręby Dolnej (i nie tylko) do współorganizacji spaceru, a zwłaszcza do statystowania w inscenizacjach historycznych.

Osoby do kontaktu: Michał Pyrek Bartosz Wójcikiewicz.

I Spacer historyczny po Szklarskiej Porębie