MAMO, TATO! ZARAZ LATO! - pod takim hasłem w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w piątek 11 czerwca odbył się piknik rodzinny, w którym uczestniczyli licznie zaproszeni goście. 

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym otwarciem nowego mostu. Burmistrzowi w przecięciu wstęgi pomagali: Wiktor i Julia. Przywitaliśmy wszystkich piosenką „Witamy gości w naszej miejscowości”.
Otwarcia festynu dokonała Pani Dyrektor, wręczaniem dyplomów i nagród,  powitała przybyłych gości i życzyła wszystkim dobrej zabawy. Po oficjalnym rozpoczęciu, każde dziecko mogło wesoło spędzić czas wspólnie z rodzicami – atrakcji nie brakowało! Był plener malarski pod kierunkiem Beaty Koneckiej, plener rzeźbiarski, który prowadzili młodzi artyści naszego miasta Kasia i Radek. Również wiele przygotowanych konkurencji rodzinnych, w których każdy mógł coś znaleźć dla siebie: skoki kangurów, budowanie zamków, łowienie rybek, loteria fantowa.
Ponieważ na świeżym powietrzu apetyty dopisywały – zadbano również o drobny posiłek – kiełbaska pieczona w nowym szałasie. Rodzice przygotowali kolorowe sałatki i słodkie desery.

Największym przebojem festynu był mecz piłki nożnej o puchar Dyrektora Przedszkola. Po zaciętej walce, jak na prawdziwy mecz przystało, Puchar Dyrektora Przedszkola zdobyła drużyna „Torpedy”, drugie miejsce „Niebiesko – biali”, trzecie „Pustaki”.
Niespodzianką natomiast było przedstawienie przygotowane przez pracowników przedszkola pt: „Rzepka”.
Festyn był okazją do prezentacji umiejętności tanecznych naszych przedszkolaków pod kierunkiem tancerza Mateusza.
W miłej atmosferze i wśród śmiechu najmłodszych czas festynu szybko minął. Cała impreza została uwieczniona na zdjęciach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich jej uczestników.

DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE WSZYSTKIM  MIŁYM GOŚCIOM!

Organizator - Przedszkole Samorządowe Nr 2