×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Inwestycje narciarskie na Szrenicy będą rozpoczęte, między innymi dzięki zdecydowanej i nieugiętej postawie mieszkańców Szklarskiej Poręby. Aktywni mieszkańcy naszego miasta, obawiając się nie wybudowania wyciągu, zamanifestowali swoje zdanie.
Z piątku na sobotę, pod siedzibą nadleśnictwa Szklarska Poręba ponad 200 mieszkańców domagało się podpisania umowy dzierżawy przez Lasy Państwowe na dotychczas wykorzystywane tereny narciarskie. Bez tej umowy austriacki inwestor nie wybuduje nowego wyciągu na Szrenicę, o którego walka trwa już kilkanaście lat.
Na poniedziałek 22 marca zaplanowana została manifestacja mieszkańców Szklarskiej Poręby nie wykluczająca blokady drogi krajowej nr 3. Grupa ponad 100 osób z niecierpliwością czekała na sygnał z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych o podpisaniu spornego dokumentu umożliwiającego rozpoczęcie prac. Aneks do umowy podpisano i do blokady drogowej nie doszło.
22 marca 2010 r. władze Miasta Szklarska Poręba oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu podpisali treść ANEKSU do umowy dzierżawy terenów leśnych z 1993 r. Aneks umożliwia realizację inwestycji narciarskich w obrębie góry Szrenica. Treść aneksu wymaga formy aktu notarialnego, co nastąpi niebawem.

 

ANEKS