×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

21 stycznia w Szklarskiej Porębie rozegrano pierwsze zawody z zimowego cyklu Turnieju Czterech Stoków. Konkurs został zorganizowany na wyciągu „W Dolinie Szczęścia”, wzięło w nim udział 35 startujących. Do pokonania była trasa z siedmioma bramkami. Mimo niskiej temperatury nie zabrakło gorących emocji oraz sportowego ducha walki.

Celem organizatorów przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród młodzieży narciarstwa zjazdowego, doskonalenie umiejętności jeżdżenia na nartach oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku. Zawody skierowane są do dzieci i młodzieży, w wieku od 7-15 lat. Wystartować może każdy, zarówno osoby zrzeszone w miejscowych klubach oraz uczniowie, jak i goście odpoczywający w Szklarskiej Porębie.

W dzisiejszym turnieju wzięło udział 35 małych sportowców, których podzielono na dwie grupy wiekowe. Pojawiły się dzieci z KS „Szrenica”, było też sporo zawodników z Jeleniej Góry oraz wypoczywający w Szklarskiej Porębie feriowicze z Poznania. Slalom osobno pokonywali chłopcy i dziewczęta, a najstarsi uczestnicy mieli po 12 lat. Na trasie rozstawiono 7 bramek, najlepsi uzyskali wynik zaledwie kilkunastu sekund. Jak na prawdziwy turniej przystało, pomiar czasowy był elektroniczny. Na zwycięzców czekały medale i kolorowe dyplomy. 

W poszczególnych kategoriach wiekowych, pierwsze miejsca zajęli: Paulina Gola i Michał Batko oraz Klaudia Kamińska i Nikodem Siudak. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się w profesjonalnych strojach narciarskich, w których obowiązkowym elementem były kaski. Poziom zawodów okazał się być bardzo wysoki. – Dzieci traktowały konkurs jako zabawę, ale nie zabrakło też między nimi prawdziwej sportowej rywalizacji – zauważył Paweł Popłoński z organizacji turnieju.

Pomysłodawcą całego cyklu zawodów narciarskich dla dzieci jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Dzisiejszą imprezę współorganizowali także: Klub Sportowy „Szrenica” oraz właściciel wyciągów „W Dolinie Szczęścia”, Krzysztof Hunkiewicz. Obsługę medialną prowadziła redakcja sportowa Polskiego Radia Wrocław. Następny Turniej Czterech Stoków odbędzie się 28 stycznia, tym razem przy wyciągu koło hotelu Sudety na Białej Dolinie.

Tekst Karolina Wojtaś