×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

13-16 sierpnia na Mistrzostwach Europy  w biathlonie letnim w  Czechach ( Nove Mesto) wystąpiło dwoje absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. J. I. Sztaudyngera:  Magdalena Nykiel   i  Mariusz Leja.  Magdalena Nykiel  zawodniczka  MKS "Karkonosze" Jelenia Góra zdobyła razem z Karoliną Pitoń (BKS WP Kościelisko), Tomaszem Pudą (BLKS Żywiec) i Sebastianem Witkiem (KS AZS AWF Wrocław) srebrny medal w sztafecie mieszanej.

Wcześniej 8-12 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski  Juniorów i Juniorów Młodszych w biathlonie letnim. Od tego roku Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych zastąpiły Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Uczniowie ZSOiMS w Szklarskiej Porębie startowali w kategorii juniorów młodszych a absolwenci w kategorii juniorów.

Na zdjęciu złota sztafeta juniorów młodszych, na najwyższym podium od lewej Dariusz Krajewski (zdobył jeszcze złoto w sprincie i brąz w biegu na dochodzenie) Mateusz Zawół (zdobył jeszcze złoto w biegu na dochodzenie i srebro w sprincie) oraz Grzegorz Korzeń.
Juniorki: - sztafeta w składzie Dominika Wojda,Aleksandra Lampart i Izabela Pedyk zdobyła srebrny medal, a sztafeta w składzie Milena Kochanowska, Kamila Naumowicz i Anna Szczęch medal brązowy.
Indywidualnie wśród juniorów najlepiej wystartowali - Bartłomiej Bury (medal brązowy w sprincie i medal brązowy w biegu na dochodzenie) oraz Sylwia Malinowska (medal brązowy w biegu indywidalnym)

Maciej Dymarski