×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Projekt „Edukacja dla sportu - szkolenia językowe i interpersonalne dla pracowników organizacji sportowych i osób aktywnie uczestniczących w życiu sportowym” adresowany jest do osób chcących podwyższyć swoje kompetencje językowe. Realizowany jest w partnerstwie przez Dolnośląską Federację Sportu, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Agencję Rozwoju Regionalnego ARLEG na terenie Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry w okresie od lipca 2009 do maja 2011. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby środowisk sportowych związanych z planowanymi wydarzeniami sportowymi, które mają się odbyć w najbliższych latach na Dolnym Śląsku. Do międzynarodowych imprez sportowych powinni przygotować się nie tylko zawodnicy, ale i cała kadra działająca na rzecz sportu.

Celem projektu jest poprawa kompetencji językowych i interpersonalnych 720 osób zatrudnionych w organizacjach sportowych oraz osób biorących aktywny udział w życiu sportowym.
W ramach projektu proponujemy naukę języka angielskiego i niemieckiego na trzech poziomach zaawansowania (podstawowy, średnio zaawansowany, zaawansowany). Kurs językowy połączony jest ze szkoleniami z zakresu negocjacji, sponsoringu, promocji sportu, zarządzania zespołem, współpracy z zagranicznymi organizacjami sportowymi, komunikacji interpersonalnej.

Warunki udziału w szkoleniach :
 ukończenie 18 lat
 zamieszkanie na terenie Dolnego Śląska
 zatrudnienie (umowa o pracę lub umowa zlecenie, umowa o dzieło, prowadzenie działalności gospodarczej)
 zatrudnienie bądź aktywny udział w organizacjach sportowych

Pierwsza edycja szkoleń językowych rozpoczyna się we wrześniu 2009 r.
Zajęcia prowadzone są na terenie Wrocławia, Jeleniej Góry i Legnicy, organizowane w małych grupach, dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych przez 2 semestry, łącznie trwają 120 godzin. Szkolenia kończą się wydaniem certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytetu VII – Regionalne kadry gospodarki, działanie 8.1 – Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, pod działanie 8.1.1 – wspieranie kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz realizowanych szkoleniach można uzyskać w biurze projektu w Jeleniej Górze:
Biuro projektu „Edukacja dla sportu”w Jeleniej Górze:
Centrum Samorządu Lokalnego FRDL
58 - 560 Jelenia Góra, pl. Piastowski 25; I piętro
tel./fax 075 755-90-86, 075 755-90-87, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie uczestnika

Kontrakt

Regulamin szkoleń