Już od czterech lat w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie realizowany jest projekt  „Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Szklarskiej Poręby”. W działania  zaangażowani są uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły.
Zrealizowaliśmy już pierwszy etap projektu - cyfrową archiwizację miasta. Obecnie pracujemy nad podsumowaniem naszej pracy w postaci albumu - wydawnictwa poświęconego miastu i jego mieszkańcom.

APEL: Zwracamy się do wszystkich mieszkańców  Szklarskiej Poręby i osób sympatyzujących z miastem o pomoc w realizacji naszych zamierzeń i podzielenie się z nami wspomnieniami i pamiątkami ( zdjęcia, dokumenty ) związanymi z historią naszego miasta po 1945 roku. Osoby, które zechciałyby nam pomóc w zbieraniu materiałów dotyczących przeszłości naszego miasta prosimy o kontakt z koordynatorem projektu  nauczycielem historii w ZSO i MS Krzysztofem Grabskim.
Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

KONTAKT: Koordynator projektu - Krzysztof Grabski  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.