×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarskoporębskie szkoły dostały kolejną partię komputerów

Burmistrz Miasta Mirosław Graf przekazał dyrektorom szkół podstawowych 18 kolejnych komputerów wraz z dodatkowym osprzętem i oprogramowaniem. Beneficjentami są SP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oraz SP nr 5 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Wlastimila Homfana. Zakup sprzętu został sfinansowany z programu ZDALNA SZKOŁA +, w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Program jest dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

„Zdalna Szkoła Plus” jest kontynuacją poprzedniego wsparcia. Tym razem dofinansowanie kierowane jest do gmin na zakup sprzętu dla szkół i użyczenie go najbardziej potrzebującym uczniom z wielodzietnych rodzin, liczących co najmniej troje dzieci. Sprzęt trafi również do nauczycieli.

Obie szkoły otrzymały po 9 laptopów. Wszystkie urządzenia wyposażone są dodatkowo w zestawy słuchawkowe  w myszki bezprzewodowe i oprogramowanie biurowe.

Poprzednia partia sprzętu trafiła w ręce nauczycieli i uczniów w czerwcu br.