Biegniesz? Kibicujesz? Wybierasz się w czeskie góry pociągiem? Przeczytaj!

Od piątku 28 lutego do niedzieli po Górach Izerskich rozbiegnie się tysiące biegaczy. Zawodnicy i kibice na pewno dopiszą i do Jakuszyc przyjedzie tłum. Aby nie było zbędnego stresu, poszukiwania miejsc parkingowych, stania w korku i podobnych nikomu nie potrzebnych problemów, prosimy wszystkich: ZOSTAWCIE AUTA i przyjeżdżajcie do Jakuszyc autobusami.

Dla przyjezdnych z dalszych miast atrakcyjne będzie pozostawienie auta na parkingu przy Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. Przygotowana przez tę placówkę handlową strefa parkingowa jest darmowa. Stamtąd odjeżdżać będą specjalne autobusy Biegu Piastów. W piątek i sobotę już od godziny 540, a w niedzielę od 625, które dojada niemal na linię startu w Jakuszycach, zabierając z licznych, dogodnych przystanków osoby z miejscowości po drodze.
Podobnie będzie w drodze powrotnej. Autokarami po zawodach wszyscy wrócą aż do Galerii Sudeckiej i innych dogodnych punktów po trasie. Dokładny rozkład kursów na stronie Biegu Piastów.

Pasażerów kolejowych przestrzegamy, że podczas biegowego weekendu przez Jakuszyce pociągi do Czech nie będą jeździć normalnie. Ponieważ trasy Biegu Piastów przebiega przez tory kolejowe, dla elementarnego bezpieczeństwa kursy pociągu zostały ograniczone:
W piątek 28 bm. pierwszy pociąg z Jakuszyc do Szklarskiej Poręby odjedzie dopiero o 1408.
W sobotę 29 bm. pierwszy pociąg z Jakuszyc do Szklarskiej Poręby odjedzie o 1108.
W niedzielę 1 marca ze Szklarskiej do Jakuszyc pociąg odjedzie o 829 (842 w Jakuszycach) lecz potem dopiero o 1208 wyruszy na tory pociąg z Jakuszyc do Szklarskiej Poręby.
W zamian za pociągi, które o wyłączonych godzinach nie wyjadą na tory będzie uruchomiona komunikacja zastępcza. Odjeżdżać będzie z zatoczki na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Armii Krajowej (przed wiaduktem) w Szklarskiej Porębie, opodal stacji kolejowej Sz.P.-Górna. Autobusy zastępcze NIE będą zatrzymywały się na stacji Sz.P.-Huta. Po czeskiej stronie granicy autobus nie będzie zatrzymywał się w Mýtinach (stacja kolejowa Hrarrachov) i dopiero od stacji Kořenov będzie kursował dalej do Liberca skład kolejowy.
Rozkład jazdy pociągów na stronie organizatora przewozów — Kolei Dolnośląskich.