×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dolnośląski Festiwal RowerowyDobiegł końca Dolnośląski Festiwal Rowerowy organizowany przez Halę Stulecia i Dolnośląski Związek Kolarski. Trzy dni rowerowego święta we Wrocławiu upłynęły pod znakiem zawodów, kongresu, targów turystyczno-branżowych, konkursów i festiwalowego kina. Kilka tysięcy gości i 100 wystawców, którzy prezentowali swoją ofertę. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć  Szklarskiej Poręby , która pretenduje do miana rowerowej Stolicy Polski.

Dolnośląski Festiwal Rowerowy to pierwsza edycja święta rowerzystów i pasjonatów aktywnych form spędzania wolnego czasu na dwóch kołach. To połączenie imprezy wystawienniczej z kongresem rowerowym oraz atrakcjami sportowymi. Na jeden majowy weekend (20-21.05.2017) wrocławska Hala Stulecia zmieniła się  w strefę dobrej, rowerowej zabawy. Podczas 2 dni Wrocławianie i nie tylko mogli zapoznać się z ofertą miasta pod Szrenicą. Wielką popularnością cieszyły się szczególnie mapy Rowerowej Krainy, ale również oferta skierowana do rodzin z dziećmi. Miasto wraz z 2 pozostałymi gminami tj. Świeradowem- Zdrój i Miękinią oraz z Bike Martonem połączyło swoje siły by zaprezentować swoją ofertę jako miejsca gdzie odbywa się cykl imprez pod nazwą BIKE MARATON.

Festiwal skierowany był zarówno do osób, które uprawiają kolarstwo zawodowo, jak i amatorsko oraz do tych, którzy rower traktują jako świetną formę wypoczynku, środek transportu, okazję do poznawania i odkrywania uroków przyrody. Wielkie zainteresowanie na naszym stoisku  wzbudził  również rower, nietypowo ozdobiony przez Panią Anię Potrzeszcz, która na szydełku wykonała ubranie dla naszego jednośladu.