W Szklarskiej Porębie w dniach 30 czerwca – 3 lipca rozgrywany będzie międzynarodowy etapowy wyścig MTB CryoSpace Bike Adventure, posiadający klasyfikację S2 Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. W wyścigu weźmie udział prawie 700 uczestników z 13 państw.
W związku z rozgrywanymi zawodami CryoSpace Bike Adventure w regionie wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu na ulicach Szklarskiej Porębie oraz Piechowic (Michałowic).

Bardzo boleję na tym, iż w Szklarskiej Porębie nie ma klubu sportowego, który zrzeszałby różne dyscypliny sportu, a zawodnicy w jego barwach reprezentowaliby Szklarską Porębę — wyrażał swój żal 7 lat temu były biathlonista

W sobotę 10 czerwca 2017 roku w Harrachovie rozegrano po raz siedemnasty międzynarodowy turniej w siatkówce amatorskich drużyn mieszanych o Puchar Miasta Harrachova.

Opis trasy, realizacja, informacje...

Kluczyli, skoczyli, zjechali, a na koniec wszyscy się cieszyli

Memoriał Kucharczyka o Puchar SkiAreny SZRENICA w pełnym słońcu

Obiekt K-40 w Harrachowie to kolejna skocznia, którą udało się uruchomić w tym sezonie

Justyna Kowalczyk — Honorowym Obywatelem Miasta Szklarska Poręba

Rywalizacja dwóch mistrzyń świata, niemieckie objawienie oraz 1725 biegaczy na mecie. Ostatni dystans Biegu Piastów 2020 przejdzie do historii polskich biegówek

Po ośmiu latach, drugi raz w tym wieku, Polak wygrał 50. Biegu Piastów

Radiowa JEDYNKA na Festiwalu Narciarstwa Biegowego — XLIV Biegu Piastów

Słaba zima wymusza zmiany na trasach Biegu Piastów

Młoda drużyna Szklarskiej Poręby na starcie Festiwalu Narciarstwa Biegowego - BIEG PIASTÓW

Biegacze i wędrowcy - w Górach Izerskich rusza Bieg Piastów, nie wszystkie trasy będą dostępne

Ze Szklarskiej Poręby do Wisły pojechali po złoto

Wnet 44 Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego

Sherpa wreszcie gładko wyciska tory na łącznikowych trasach biegowych

III Sztafeta Piastów (fot. Krzysztof Gulbinowicz / BIEG PIASTÓW)

Silna obsada, zacięta rywalizacja, szybka trasa

Na skocznię K-70 wrócili sportowcy. Można podglądać ich treningi

Marcin Zawół - uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego został Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim

Gorące serca niemal pół tysiąca biegaczy z całej Polski pokonały mróz i silny wiatr! Mimo trudnych warunków pogodowych, na Biegu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szklarskiej Porębie—Jakuszycach stawił się nadkomplet zawodników. Pieniądze z puszek będą liczone przez całą noc, ale według wstępnych wyliczeń dochód z biegu dla WOŚP wynosi co najmniej 16140 złotych. DZIĘKUJEMY!

Gdy wszystkie 400 zaplanowanych miejsc na liście startowej zostało zajętych, dopuściliśmy do startu kolejne osoby, uprzedzając, że nie starczy dla nich numerów startowych i medali. Zdecydowaliśmy tak, bo w tym biegu frekwencja i liczba pieniędzy wrzuconych do puszek Orkiestry jest najważniejsza. Prawie sto osób zgodziło się na takie warunki.

Wszyscy pokonali trasę długości pięciu i pół kilometra z uśmiechem, w dobrej formie.

To była pierwsza część programu. Na drugą składały się licytacje różnych, licznych ciekawych przedmiotów i usług zaoferowanych przez darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Czego tam nie było! Przelot szybowcem nad Jelenią Górą, czapki, przejażdżki ratrakiem i skuterem, lekcja techniki biegu narciarskiego z samą Dorotą Kuźmą (najlepszą Polką sobotniego Biegu dla Kobiet i Mężczyzn), kalendarz i inne hity. Nic dziwnego, że przebitki w licytacjach szły warto, dzięki czemu uzbieraliśmy tak wysoką kwotę.

Gdy ktoś nie wygrał licytacji, na osłodę mógł skosztować zniewalających najbardziej wybredne podniebienia wypieków przygotowanych przez wolontariuszy. Ich ceny były symboliczne i też wędrowały do puszek WOŚP.

"Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak imponującej wysokości datków dla Orkiestry Jurka Owsiaka!", mówi dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost. Dziękujemy firmie TRYUMF za piękne medale, DIVEMED-owi za zabezpieczenie medyczne, firmie DATASPORT za zapisy, darczyńcom voucherów na licytację, wolontariuszom (wśród nich pracownikom Stowarzyszenia Bieg Piastów) i – przede wszystkim – zawodnikom.

Narciarski akcent był też w trakcie licytacji w Jeleniej Górze. Okolicznościowy numer startowy, wydany z okazji ogłoszenia 2020 rokiem współpracy bliźniaczej włoskiej Marcialongi i Biegu Piastów, podarowany przez prezydenta Marcialongi Angelo Corradiniego prezydentowi Jeleniej Góry Jerzemu Łużniakowi, został wylicytowany na kwotę 600 złotych. Brawo!

Źródło: stow. BIEG PIASTÓW