×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Starego Che, stołecznych folkersów i poszukiwaczy skarbów połączy na scenie Szklarska Poręba

Bardzo głośno się o nich zrobiło w 2005 roku, kiedy wydali muzyczną historię 63 dni chwały, strachu i klęski zebranej w album Powstanie Warszawskie. Wówczas podbili serca nie tylko swych wiernych fanów, ale też osób zupełnie nie znających ich twórczości, a nawet z rzadka słuchających muzykę. Nie był to jednak ich debiut. Gusła przyjęty został tyleż z dystansem, co entuzjastycznie. Jak określił Gusła recenzent „Teraz Rocka” Grzegorz K. Kluska to „muzyczny odpowiednik komiksu”. Podkreślano oryginalność, baśniowość, i niezwykle ilustracyjny charakter płyty.
Powstanie Warszawskie również było albumem koncepcyjnym. Uznana za muzyczne wydarzenie nr 1 w roku wydania, stała się dla wielu — nie tylko młodych odbiorców — pierwszą żywą lekcją historii powstania warszawskiego. Kto wie, czy właśnie te 10 utworów nie stało się inspiracją dla późniejszej fali kulturowego renesansu opowieści o zrywie warszawskich chłopców i dziewcząt spod biało-czerwonego sztandaru. Cała ekipa zaangażowana w nagranie albumu otrzymała Srebrne Krzyże Zasługi za popularyzację i upamiętnianie powstania warszawskiego od prezydenta państwa.

 

Kolejne albumy grupy wydawane co dwa-trzy lata, przyjmowane są co najmniej dobrze, a formacja na trwałe wpisała się w muzyczny pejzaż polskiej sceny.
Nuta LAO CHE nie jest prosta, łatwa i do tańca-skakańca. Oferuje o wiele więcej — energię i moc, którą porusza, inspiruje do myślenia, która zapada w pamięć i zmusza do sięgnięcia po więcej.

Koncert LAO CHE nie jest obowiązkowy, lecz nie wypada nie przyjść...

Kapela ze Wsi Warszawa (fot. Radek Polak)

Rozgrzewką przed gwoździem programu będzie Kapela ze Wsi, podobno największej w Polsce — Warszawy. Mistrzowie folkowych brzmień łączących historię z nowoczesnością. Jeden z naszych największych muzycznych towarów eksportowych, który zbiera niemal wyłącznie pozytywne recenzje.
Oprawę historyczno-wizualną zapewnią walonowie. Bractwo kultywujące tradycje poszukiwaczy i pozyskiwaczy skarbów Ziemi zaprezentuje swe rytuały i ciekawostki związane z trudnym fachem eksploratorów.

al