×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Mobilny przewodnik po Szklarskiej Porębie i okolicach jest najlepszym tego typu programem, jaki powstał w Polsce w roku 2013. Rozstrzygnięty został konkurs Mobile Trends Awards.  To prestiżowe nagrody dla branży technologii mobilnych.

O co chodzi?  O przewodnik, jaki każdy może bezpłatnie zainstalować na swojego smartphona czy tableta i wybrać się z nim na wycieczkę. Aplikacja w połączeniu z systemem GPS tworzy nawigację, która ułatwia dotarcie do atrakcji turystycznych położonych na turystycznych szlakach.
Przewodnik tworzony był z myślą o trasach rowerowych i powstał też w ramach projektu „Rowerowa Kraina” jednak od początku jego twórcy zakładali, że aplikacja z czasem zostanie uzupełniona o inne dane. W ten sposób powstał elektroniczny przewodnik, który zawiera  mapy rowerowe, piesze, narciarskie czy samochodowe. Oprócz nich są też opisy najciekawszych miejsc, wydarzeń, prognozy pogody i inne. Można wcześniej zaplanować całą trasę i poruszać się z góry zaplanowaną trasą. 
Aplikacja działa w trybie online i offline, posiada możliwość wcześniejszego pobrania danych. To ważne, ponieważ będąc na wycieczce nie zawsze w górach jest zasięg GMS umożliwiający ściąganie danych. Ponadto jest to tańsze w eksploatacji dla użytkowników, którzy mogą zaktualizować dane korzystając np. z domowej sieci Wi-Fi. 

Projekt aplikacji został stworzony przez naszego nieżyjącego  kolegę Darka Figielskiego, który pracował nad aplikacją przez wiele miesięcy. Był to jego pomysł, który udało mu się zrealizować. Wierzymy, że cieszy się z tej nagrody razem z nami. Oczywiście, gratulujemy też wykonawcy projektu firmie Amistad.

Aplikacja działa na na urządzeniach z systemem iOs i Android.
Aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach:


Link do pobrania aplikacji w Google Play
Link do pobrania aplikacji w AppStore


Więcej o wynikach Mobile Trends Awards 2013 można poczytać tutaj:

www.mobiletrends.pl/najlepsze-projekty-mobilne-2013-znamy-zwyciezcow-mobile-trends-awards