×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W ramach czwartej edycji Pleneru i Sympozjum Szkła Artystycznego „Ekoglass Festiwal” na Skwerze Radiowej Trójki odbywały się plenerowe pokazy technik szklarskich.

Goście wypoczywający pod Szrenicą i mieszkańcy Szklarskiej Poręby mieli okazję zobaczyć palnikowe i hutnicze techniki obróbki szkła . W ramach odbywającego się w tym samym czasie Moksialowiska  można było  również zobaczyć i uczestniczyć w tworzeniu mozaiki szklanej.

IV. Polsko-Czeskie Plener i Sympozjum Szkła Artystycznego EKOGLASS Festiwal 2011 odbywa się od 1 lipca na terenie  Szklarska Poręba i czeskiej miejscowości Desná. To już czwarta jego edycja. Organizowany od 2008 roku  łączy spektakularną artystyczną twórczość z zakresu szkła wspartą o upowszechnianie edukacji ekologicznej.

 W ramach Festiwalu Ekoglass odbędzie się 15 lipca sympozjum dotyczące sztuki szkła i ekologii w przemyśle szklarskim oraz dyskusje panelowe. 16 lipca natomiast nastąpi uroczyste zakończenie festiwalu połączone ze Świętem Mostka na Izerze koło Bukovca. Czytaj więcej o kolejnych wydarzeniach ...

Po zakończeniu Festiwalu, w 2011 i 2012 roku zorganizowany zostanie cykl wystaw promocyjnych, na których zaprezentowane zostaną dzieła powstałe podczas pleneru. (A.Kaczmarska).