×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Już po raz kolejny na jakuszyckich trasach zawodnicy i zawodniczki walczyli o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski w Biathlonie.

Na starcie pierwszego dnia biathlonowych zmagań  w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach  stanęło 39 zawodniczek i  35 zawodników.

Wśród nich Tomasz Sikora srebrny medalista olimpijski, indywidualny mistrz i wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie, 6-krotny mistrz Europy i zarazem 13-krotny medalista mistrzostw Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i pierwszy w historii Polak który został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

I tym razem Pan Tomasz nie zawiódł swoich kibiców. Na dystansie  10 km, z zerowym dorobkiem rund karnych zawodnik KS AZS AWF KATOWICE, zdeklasował rywali.

Kolejny na mecie Łukasz Szczurek zameldował się ponad 30 sekund później, a 15 sekund za nim kolega klubowy Krzysztof Pływaczyk. Sukces Sikory jest tym większy, że przez blisko miesiąc zmagał się z chorobą i niewiele w tym czasie trenował.

Na dystansie 7,5km rywalizowały również Panie, najlepsza z nich Agnieszka Cyl pokonała dystans w czasie 00:21:16,20  wyprzedzając Monikę Hojnisz z UKS Lider Katowice oraz Karolinę Pitoń z AZS AWF Katowice.

Należy również dodać, że wyniki z dzisiejszych biegów sprinterskich zdecydowały o kolejności w jutrzejszym biegu pościgowym. Zawodnicy wyruszą na trasę  z różnicami czasowymi uzyskanymi dzisiaj. Tym samym, zawodnik, który jutro pierwszy przekroczy linię mety będzie  zwycięzcą  tego biegu.

Wszyscy, którzy przybyli  na Polanę Jakszycką oprócz zmagań zawodników otrzymali również nagrodę w postaci  pięknej, słonecznej pogody, nic w tym dziwnego wszak 21 marca na Polanę Jakuszycką i nie tylko tam zawitała wiosna. Zawodnicy oprócz pięknej aury mieli równiez wsparcie duchowe, kibicował im bowiem ks. biskup Stefan Cichy.

WYNIKI