Zasłużeni dla Szklarskiej Poręby uhonorowaniDzisiaj (2016.12.19)w Hotelu Kryształ odbyło się uroczyste spotkanie Wigilijno-Noworoczne z udziałem wielu ważnych osobistości. Spotkanie to było nie tylko okazją do złożenia sobie życzeń, ale przede wszystkim okazją do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla naszego miasta.

Wśród znamienitych gości znalazły się takie osoby jak: Pani Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk i Radni Sejmiku Dolnośląskiego, Jego Ekscelencja Biskup Legnicki Senior Stefan Cichy i proboszczowie naszych parafii, Starosta Anna Konieczyńska i radni Powiatu Jeleniogórskiego, samorządowcy, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu jeleniogórskiego oraz burmistrzowie Szklarskiej Poręby wszystkich kadencji od zmian ustrojowych, samorządowcy zrzeszeni w Związku Gmin Karkonoskich, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele Lasów Państwowych, Karkonoskiego Parku Narodowego, służby zdrowia, instytucji kultury, administracji publicznej, oświaty i sportu oraz przedsiębiorstw komunalnych. Przybyli również przedstawiciele stowarzyszeń i klubów sportowych, przedsiębiorców, gestorów bazy gastronomicznej, handlowej, hotelarskiej i turystycznej, organizacji współpracujących z samorządem miejskim, miejskich jednostek organizacyjnych.

Wszystkich zebranych w pełnię świątecznej atmosfery wprowadziły dzieci i młodzież, wychowankowie Domu Dziecka imienia Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie przedstawieniem Jasełek.

Zasłużeni dla Szklarskiej Poręby uhonorowaniPo obejrzeniu tego wspaniałego występu, złożeniu życzeń wigilijno-noworocznych oraz ogłoszeniu przez Burmistrza Szklarskiej Poręby, Mirosława Grafa, Orędzia noworocznego nastąpiła wielce wyczekiwana i uroczysta chwila - Rada Miejska w Szklarskiej Porębie na wniosek Burmistrza przyznała, podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej, tytuł „Zasłużony dla Miasta Szklarska Poręba” wybitnym mieszkańcom naszego miasta. Tytuł ten jest zaszczytną nagrodą przyznawaną jako dowód uznania szczególnych zasług dla miasta za działalność gospodarczą, społeczną, kulturalną, sportową, turystyczną i promocyjną.

Odznaczenia otrzymali:

 • Pani Krystyna Trylańska-Maćkówka,

 • Ksiądz Kanonik Bogusław Sawaryn,

 • Pan Zbigniew Frączkiewicz

 • Pan Mieczysław Dynius

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy!

Na koniec, po wsłuchaniu tradycyjnych polskich kolęd w przepięknym wykonaniu Zespołu Głosowanie, oraz po wysłuchaniu wystąpień Poseł Zofii Czernow oraz Wicemarszałek Iwony Krawczyk, Jego Ekscelencja ks. Biskup Stefan Cichy złożył wszystkim życzenia oraz pobłogosławił opłatki.

Fot. Robert Kotecki

 • Odsłon: 1557
 • Odsłon: 698
 • Odsłon: 656
 • Odsłon: 641
 • Odsłon: 676
 • Odsłon: 730
 • Odsłon: 636
 • Odsłon: 646
 • Odsłon: 622
 • Odsłon: 646
 • Odsłon: 703
 • Odsłon: 643
 • Odsłon: 631
 • Odsłon: 659
 • Odsłon: 597
 • Odsłon: 692
 • Odsłon: 666
 • Odsłon: 592
 • Odsłon: 647
 • Odsłon: 597
 • Odsłon: 590
 • Odsłon: 599
 • Odsłon: 55034
 • Odsłon: 640
 • Odsłon: 678
 • Odsłon: 594
 • Odsłon: 597
 • Odsłon: 598
 • Odsłon: 705
 • Odsłon: 626
 • Odsłon: 600
 • Odsłon: 593
 • Odsłon: 614
 • Odsłon: 574
 • Odsłon: 593
 • Odsłon: 591
 • Odsłon: 563
 • Odsłon: 573
 • Odsłon: 586
 • Odsłon: 514
 • Odsłon: 526
 • Odsłon: 528
 • Odsłon: 555
 • Odsłon: 541
 • Odsłon: 628
 • Odsłon: 517
 • Odsłon: 516
 • Odsłon: 518