×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Taras widokowy z miejscami do relaksu w niezwykle popularnym miejscu widokowym na Karkonosze

Złoty Widok to jedno z wielu miejsc w szklarskich Górach Izerskich, które oferują świetne widoki na Karkonosze. Był celem spacerów i widoków od dawien dawna. Popularności miejsca sprzyja także sąsiedztwo Wlastimilówki, Chybotka, Grobu Karkonosza oraz Wodospadu Szklarki.

Taras widokowy oddany do użytku wiosną 2020 r. jest bardzo atrakcyjnym miejscem relaksu z pięknymi widokami na Karkonosze, Dolinę Kamiennej oraz częściowo na Kotlinę Jeleniogórską. Posadowiony nad urwiskiem skalnym o ponad 20-mterowej wysokości jest niezwykle malowniczym miejscem. Taras powstał w ramach wspólnego programu pn. Wieże widokowe, punkty widokowe i trasy turystyczne w przygranicznych górach, realizowanego wspólnie z czeskim partnerem — Albrechtice w Górach Izerskich.

Dojść do Złotego Widoku najłatwiej od ul. Matejki i Wlastimilówki niebieskim szlakiem turystycznym i krótką ścieżką łącznikową. Można także od parkingu przy ul. Jeleniogórskiej opodal Wodospadu Szklarki: czarnym szlakiem turystycznym dookoła Szklarskiej Poręby, następnie ścieżką Artystyczną i później niebieskim szlakiem turystycznym.

Okolice złotego widoku na MAPY.cz

Złoty Widok

Złoty Widok

Złoty Widok

Złoty Widok