×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

13 czerwca 2009 r. odbył się IX Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Harrachova Drużyn Mieszanych (min. dwie panie), gdzie reprezentanci naszego miasta uplasowali się na drugim miejscu. Jest to wynik o jedno oczko lepszy, niż w roku ubiegłym.
Turniej był bardzo udany, mecze rozgrywane były na świeżym powietrzu, pogoda dopisała, a emocji i zaangażowania zawodników też nie zabrakło. Do boju stanęło osiem drużyn z trzech krajów, Niemiec, Czech i oczywiście Polski.

Najlepsi okazali się goście z Jablonca nad Nisou, którzy pokazali kawałek naprawdę dobrej siatkówki i to właśnie oni sięgnęli po puchar, który będzie u nich gościł rok, aż do następnych zawodów. Po bardzo ekscytującym spotkaniu finałowym, drugie miejsce przypadło drużynie ze Szklarskiej Poręby. Do ostatnich minut nie było wiadome, kto wygra, lecz wszystko ostatecznie rozstrzygnęło się w tie-break’u. Na najniższym stopniu podium stanęli nasi siatkarze z Polski, TKKF Orle z Jeleniej Góry.
Nie mogę zapomnieć o atmosferze towarzyszącej turniejowi. Przy grającej w tle muzyce kibice dawali z siebie co mogli, ale najgłośniej wiwatowali, znani z tego, Polacy. Przez cały dzień, zarówno zawodnicy jak i widzowie mogli zajadać się smakołykami z grilla, żeby mieć siłę na dalszą zabawę, która trwała od 9.00, aż do 20.00. Świadczy to o tym, jak zacięta była walka w każdym meczu. Nagrody, co dla niektórych było główną atrakcją dnia, jak zwykle się podobały. Nikt nie był dyskryminowany i każdy dostał, to co sam sobie wybrał, oczywiście, jeśli ktoś go nie uprzedził
Organizatorom ogólnie należy się pochwała. No może poza kilkoma wpadkami sędziowskimi i przymykaniem oka na niektóre nieprzepisowe zagrania, ale nie zapominajmy, że to tylko turniej towarzyski.
Nasze miast reprezentowała drużyna w następującym składzie: Tomasz Frąc -kapitan, Kaja Naumowicz, Magda Sobczak, Mateusz Frąc, Bartosz Wajdowicz, Maciej Sikorski.