×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

 

W Szklarskiej Porębie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Nordic Walking. Przez sobotę i niedzielę zawodnicy startować będą w dwóch konkurencjach. Cross rozgrywanym w Górach Izerskich i Hill na Szrenicy.

 

Najwięcej zawodników startuje w Cross na dystansie 10 km. Lista startowa obejmuje prawie 400 osób. Niemal setka uczestnicy w wyścigu na 20 km, a wniedzielnym wejściu na Szrenicę chcę wziąć udział niemal 200 osób.

Nordic walking nie kojarzy się ze sportem. Coraz bardziej popularne „chodzenie z kijami” w wersji sportowej wymaga świetnego przygotowania kondycyjnego. Z techniki Nordic Walking korzystają w sezonie letnim, jako jeden z elementów treningowych, narciarze biegowi.

 

Do startujących w zawodach napisali listy biegaczka Justyna Kowalczyk i biathlonista Tomasz Sikora

Drodzy Uczestnicy Mistrzostw Świata w Nordic Walking

Szklarska Poręba - Jakuszyce, choć bardziej te zasypane śniegiem, są dla mnie miejscem magicznym. To tu zdobywałam swoje pierwsze krajowe trofea i to tu po raz pierwszy mogłam walczyć dla własnej publiczności w Pucharze Świata.
Wierzę, że i Wy wywieziecie stąd furę wspaniałych wspomnień. Cieszę się, że wybraliście Nordic Walking, czyli dyscyplinę tak bliską moim ukochanym biegówkom.
Życzę Wam wszystkim świetnego samopoczucia, niesłabnącej woli walki, wielkiej frajdy, porządnego zmęczenia i tego co w sporcie najważniejsze -  satysfakcji :)
Trzymam za Was mocno kciuki!

Połamania kijków:
Justyna

 

 

Witam Serdecznie

Kolejny raz będziemy mieli okazję śledzić rywalizację w Majstrostwach Świata Nordic Walking. Bardzo mnie cieszy, że dyscyplina sportu, którą wybraliście tak dynamicznie się rozwija. Niestety nie mam możliwości osobistego spotkania z Wami, ale obiecuję, że będę mocno za wszystkich ściskał kciuki. Życzę wszystkim połamania kijów i zadowolenia z siebie.
Pozdrawiam
Tomek Sikora


Więcej na ten temat http://www.msnw.pl/