×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szczyrk, Szklarska Poręba, Wisła i Zakopane – każde z tych miast w znacznej mierze swą ofertę turystyczną opiera na sportach zimowych, zwłaszcza na narciarstwie. Miejscowości te mają też podobne problemy z budżetem, z infrastrukturą sportową i miejską. Dlatego też burmistrzowie tych miast na spotkaniu w Urzędzie Miasta Szczyrk, 13 czerwca 2009 roku z inicjatywy burmistrza Szczyrku, postanowili wymieniać się doświadczeniami oraz wspierać we wspólnych działaniach na rzecz organizacji dużych imprez sportowych i promocji.
W zakopiańskim Urzędzie Miasta  24 sierpnia 2009 doszło do podpisania deklaracji współpracy Forum Miast Narciarskich.

Forum jest strukturą otwartą, może do niego przystąpić każda górska miejscowość, której władze uznają sensowność takiej działalności. Jak podkreślali Wojciech Bydliński, burmistrz Szczyrku, Arkadiusz Wichniak, burmistrz Szklarskiej Poręby, Andrzej Molin, burmistrz Wisły i Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego, miasta które przystąpiły do Forum, nie są dla siebie konkurencją, lecz uzupełniają się, jeśli chodzi o ofertę turystyczną.

Na 16 - 17 listopada 2009 w Szklarskiej Porębie zaplanowano konferencję, podczas której zostaną omówione problemy funkcjonowania ośrodków narciarskich takie jak bezpieczeństwo na stokach czy infrastruktura narciarska.

Tekst: Ewa Matuszewska

*fot. Agata Pacelt

Deklaracja