U stóp Wysokiego Kamienia gościliśmy żurnalistów turystycznych z Republiki Czeskiej

Wizytę goście rozpoczęli od Informacji Turystycznej. Zapoznali się z ofertą turystyczną miasta, skorzystali z materiałów informacyjnych i pod opieką Krystiana Bromblika wyruszyli na wycieczkę po Szklarskiej Porębie. Chociaż Bohemia szkłem artystycznym stoi, to okazało się, że Simona Albrechtová (Kam po Česku), Samira Al Aliová (Rádio Blaník), Jan Sveda (Babinet Group) oraz Barbora Krunclová (COT media) byli zachwyceni pokazem wytopu i dmuchania szkła. Podobał się także sklep z pamiątkami.
Kolejną atrakcją był wjazd na Szrenicę koleją krzesełkową. Widoki z góry i na góry bardzo się dziennikarzom podobały, a wyjątkowo podkreślali świeże powietrze. Mieli ochotę na dłuższy spacer, ale niestety ograniczony czas nie pozwalał. Czekał bowiem obiad w Norweskiej Dolinie. Po obfitym posiłku zapoznali się z obiektem i wyruszyli w dalszą trasę do Jeleniej Góry i Miedzianki.

Organizatorem wizyty studyjnej była Dolnośląska Organizacja Turystyczna. To kolejna z serii wizyt zagranicznych publicystów turystycznych w tym roku. Kilka tygodni temu gościliśmy w Szklarskiej Porębie Chińczyków i Litwinów, a jesienią ubiegłego roku Hiszpanów.

Wizyta czeskich dziennikarzy Wizyta czeskich dziennikarzy