Szklarska Majówka w Szklarskiej Porębie VIII Festyn hutnictwa szkłaUbiegłoroczny Kryształowy Rajd to strzał w dziesiątkę – tak twierdzili uczestnicy; pani Marlena, która wraz z rodziną przeszła trasę mimo niesprzyjającej aury podkreśla: Rajd to doskonały pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. A podczas wędrówki można poznać mniej znane miejsca związane z historią hutnictwa w naszym mieście, których przecież nie brakuje.
Były też głosy opowiadające się za tradycyjną formą Festynu: ze spotkaniami starszych hutników z młodym pokoleniem, z prezentacją zdjęć, najlepiej w miejscu dobrze znanym i lubianym - przy Przedszkolu na Hucie.

W ósmej odsłonie Festynu Hutniczego organizatorzy podejmują próbę połączenia tych dwóch stanowisk. Tradycyjnie przy Przedszkolu Nr 2 na Osiedlu Huty przewidziano wystawę fotografii i prezentację multimedialną zdjęć z okresu powojennej świetności Julii w Szklarskiej Porębie, konkursy dmuchania szkła w mobilnym piecu hutniczym, pokazy i konkursy grawerowania kryształu. Dla młodszych i starszych uczestników przewidziano ponadto artystyczne tworzenie biżuterii  oraz mozaiki. Jedną z największych przewidzianych atrakcji są jak zwykle występy maluchów.
Być może stałych bywalców zaskoczy nowa forma ubiegłorocznego Kryształowego Rajdu. Oczywiście będzie wyprawa w poszukiwaniu atrakcji związanych z historią huty, rozwiązywanie zagadek i „łamanie głowy”, będą zaskakujące zwroty akcji ale wytyczony szklak obejmował będzie jedynie wycinek naszego miasta. Jaki ? Niech ta tajemnica będzie jedną z niespodzianek i jednocześnie kolejną zachętą do udziału w wydarzeniu, na które serdecznie zapraszają Organizatorzy: Stowarzyszenie Lokalni – Niebanalni,  Lokalni Liderzy Osiedla Huty, Przedszkole Samorządowe Nr 2 i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Miasta Szklarska Poręba.

Do zobaczenia 12.05.2018 o godzinie 14:00
przy Przedszkolu Samorządowym Nr 2 na Osiedlu Huta.
Serdecznie zapraszamy !

  • Hits: 480
  • Hits: 18181
  • Hits: 510
  • Hits: 485