Bieg dla Alexa pełen dobrych emocji!To była noc, to był bieg: Charytatywny Nocny Bieg dla Alexa. Choć bez pomiaru czasu i zwycięzców oraz nagród dla najszybszych. Wszystkich połączyła pomoc dla dwuletniego chorego Alexa ze Szklarskiej Poręby oraz chęć przeżycia wspólnej przygody biegowej. Dla Alexa uzbierano 11507 złotych i 93 grosze oraz  100 czeskich koron.

Właśnie tata i siostra Alexa rozpoczęli zawody w sobotni wieczór (1 kwietnia) na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie od podziękowania wszystkim za przybycie. Polana Jakuszycka - w dużej mierze jeszcze w śniegu, wypełniła się niemal ćwierć tysiącem biegaczy, z których część wybrała narty, a część buty biegowe.

Natalia Baszak z jeleniogórskiej Fabryki Formy poprowadziła dynamiczną rozgrzewkę, na starcie zapłonęły pochodnie i...

Najpierw ruszyli narciarze. Trasa do Rozdroża pod Działem Izerskim była trudna, gdzieniegdzie było na niej bardzo mało śniegu, ale na tyle dobrze przygotowana, że dało się bez przerwy biec bądź iść na nartach. Bliżej Rozdroża i za nim warunki były już całkiem niezłe, a zjazd do Orla okazał się wygodny i szybki.

Kilka minut po narciarzach wystartowali biegacze i spacerowicze. Nie mieli łatwego zadania - śniegu było jeszcze sporo, więc pokonanie go wymagało na 5-kilometrowym dystansie pewnego wysiłku. Ale spokojnie wszyscy dali radę.

Bieg dla Alexa pełen dobrych emocji!Na mecie czekały medale z piernika, przygotowane przez dzieci ze świeradowskiej podstawówki nr 2, wręczane przez wolontariuszy z Piechowic. Znakomicie smakował kapuśniak i kiełbasa z ogniska, wyborne ciasto i grzane wino, pączki i słodkie bułki. Wiele radości dały fanty z loterii, a doskonałych wrażeń dostarczył wspaniały pokaz ognia.

Biegacze siedzieli na ławach przez głównym budynkiem Orla i w środku. Atmosfera była bardzo przyjacielska.

Powrót nocą był niezapomniany i - mimo późnej pory - bezpieczny. Biegnąc na nartach wyprzedzało się co chwila kolejnych pieszych oświetlających drogę latarkami.

Wszystko, co uzbieraliśmy podczas Charytatywnego Nocnego Biegu dla Alexa, zostanie przeznaczone na jego potrzeby związane z walką o powrót do zdrowia. Chłopiec cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę lekooporną. Cały dochód z zawodów zostanie przeznaczony na sfinansowanie zabiegu wszczepienia komórek macierzystych i rehabilitację chłopca.

Organizatorem Charytatywnego Nocnego Biegu dla Alexa było Stowarzyszenie Bieg Piastów. Podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Bieg dla Alexa.

  • Hits: 339
  • Hits: 336
  • Hits: 13668
  • Hits: 337
  • Hits: 322
  • Hits: 408
  • Hits: 343
  • Hits: 314