×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W dniach 23 - 25 marca 2012 w Szklarskiej Porębie odbędzie się już po raz piąty Morenowy Zlot Turystyczny "eMZeTka" 2012.
"eMZeTka" jest to autorski pomysł członków Klubu Turystyki Kwalifikowanej "Morena" z Jeleniej Góry. Głównym celem imprezy jest spotkanie się przynajmniej raz w roku z podróżnikami, alpinistami czy wspinaczami, którzy opowiedzą o swoich dokonaniach, miejscach które odwiedzili, czy też zdobyli. Głównym punktem "eMZeTki" są piątkowe i sobotnie wieczorne prelekcje, podczas których można zwiedzić najdalsze zakątki świata, a czasem wyjrzeć tuż za miedzę, nie ruszając się z miejsca. Również w tym roku swoją obecnością zaszczycą nas prelegenci z całej polski, ale nie zabraknie również mieszkańców naszej kotliny. I tak o swojej podróży do Portugalii opowie nam Rafał Ksiądzyna, aktor jeleniogórskiego Teatru Animacji, a w uroki i piękno Alaski wprowadzi nas Gosia Ciepła, sobieszowianka, znana podróżniczka i pilot wycieczek. Ale to oczywiście nie koniec atrakcji, na tegorocznym Zlocie zwiedzimy prawie wszystkie kontynenty, poznamy obce kultury, a to wszystko całkowicie bezpiecznie.
Miejscem w którym impreza się odbywa jest Chata Izerska, urokliwy ośrodek prowadzony przez przewodników sudeckich Beatę i Maćka Staniszów, mieszczący się w Szklarskiej Porębie - Dolnej, przy ulicy Piastowskiej 32.
Połączenie doskonałej lokalizacji, fantastycznych ludzi którzy co roku wygłaszają prelekcje jak i niesamowitej publiczności powoduje, że eMZeTka jest imprezą którą długo się wspomina i na którą co roku chce się wracać. Właśnie dlatego zapraszamy serdecznie wszystkich tych którzy nie mogą usiedzieć długo w domu jak również i tych na których największe przygody wciąż czekają aby uświetnili pierwszy weekend wiosny swoją obecnością właśnie w Szklarskiej Porębie.
W tym roku honorowy patronat nad "eMZeTką" objął Burmistrz Szklarskiej Poręby, Pan Grzegorz Sokoliński
Impreza odbywa się również przy wsparciu i pod patronatem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej
szczegóły na www.ktkmorena.fc.pl lub na facebooku

organizator: Klub Turystyki Kwalifikowanej "Morena" w Jeleniej Górze
kontakt z organizatorem: Mateusz Caban tel. 508 209 704
Z pozdrowieniami
Organizatorzy

Program Zlotu:
Piątek
18.00 Dorota i Rafał Ksiądzyna- Portugalia
19.00 Grzegorz Manias, Marcin Witkowski - Wakacje w jednym bucie
20.00 Iza Rutkowska - Peru
22.00 Katarzyna Zaręba, Małgorzata Tomaszyk, Agnieszka Świąć - Autostopem po bezdrożach Mongolii\
24.00 Pieczenie chleba - wizyta w piekarni, próbowanie świeżego chleba :)
Sobota:
18.00 Małgorzata Ciepła - Denali (Alaska)
20.00 Alicja I Jędrzej Łukowscy - Priwiet Syberia!
22.00 Aleksander Adamus, Paweł Bartnik - Autostopem ku wolności
24.00 Ognisko