×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Mariusz Michałek z Istebnej oraz Czeszka Martina Chrastkova zwyciężyli w Biegu Piastów w biegu technika klasyczną na dystansie 50 km. Było to pierwsze od 1999 roku  zwycięstwo Polaka w tym największym i najważniejszym masowym biegu w Polsce.

Wśród mężczyzn trasę 50 km w stylu klasycznym najszybciej pokonał Mariusz Michałek (Istebna, przed Benjaminem Seifert (Niemcy) i Maciejem Staręgą (Siedlce). Zwycięzcy na 40 km zdecydowali się na ucieczkę z 7 osobowej grupy. Mariusz Michałek 5 km przed metą przyspieszył i wyprzedził rywali przybiegając na metę o 21 sekund wcześniej.

Wśród Pan najszybsza była Martina Chrastkova (Czechy) przed Eleną Sannikovą ( Białoruś) i Klarą Moravcovą (Czechy). Najszybszą polką została młodziutka Urszula Łętocha, która na metę przybiegła szósta.

W zawodach wystartowała rekordowa liczba uczestników. Do wszystkich konkurencji zgłosiło się ponad 5 tysięcy osób z aż 29 krajów.

Za nieco ponad tydzień na Polanie Jakuszyckiej odbędą się Mistrzostwa Karkonoszy, a pod koniec marca Mistrzostwa Polski.