×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items


70 maluchów z przedszkoli w Szklarskiej Porębie i z Harrachova bawiło się podczas RetroBałwanków – zabawie na śniegu zorganizowanej Przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.

Przedszkolaki z obu stron granicy świetnie bawiły się lepiąc bałwanki w stylu retro. Powstały całe bałwankowe rodziny , a przedszkola prześcigały się w inwencji twórczej.
 
Olbrzymią atrakcją dla dzieci była możliwość przejechania się na prawdziwym psim zaprzęgu. Dzieci wzięły udział w grach i zabawach na śniegu zainicjowanych przez skrzaty, Myszkę Miki i Rusałkę Izerinę. Zabawy przypominały te z początków wieku.

Rzucano śniegowym ziemniakiem do celu, grano w krykieta. Dzieci czarowały razem ze śniegowym magikiem. Nie zabrakło także stylowych dekoracji: starego radia, walizek podróżnych, koszy wiklinowych. Wszystko przy dźwiękach polskich i czeskich hitów.

Po zabawie maluchy zaproszono na ciepły posiłek, a na koniec przedszkolaki dostały upominki : słodkości i drewniane retro zabawki .

Było to pierwsze spotkanie  i zabawa w Szklarskiej Porębie zorganizowana dla najmłodszych mieszkańców z obu strony granicy. Dzieci i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni i umawiali się na kolejne wspólne zabawy.

RetroBałwanki  zainicjowały SKI Retro Festiwal w Szklarskiej Porębie. Już w piątek 13 stycznia w ramach projektu uroczyście zostanie otwarta plenerowa wystawa prezentujaca na starych zdjęciach i pocztówkach „Początki Sportów zimowych w Karkonoszach i Górach Izerskich”. W sobotę 14 stycznia od godziny 15.00 na stokach Ski Areny Szrenica Dwubój Retro Slalom i Skoki Narciarskie – prawdziwe wyzwanie i świetna zabawa.

Zapraszamy !!!