×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Nie ma już bezpłatnych wejściówek na Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym w Szklarskiej Porębie, który odbędzie się 17 i 18 lutego. Pozostały już tylko bilety.

 

Nie ma już bezpłatnych wejściówek na Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym w Szklarskiej Porębie, który odbędzie się 17 i 18 lutego.  Przygotowana na styczeń pula zaproszeń uprawniająca do wejścia na trasę sobotniego wyścigu na 10 km kobiet i 15 km mężczyzn, trafiła głównie do klubów sportowych, szkół i grup zorganizowanych. W lutym organizatorzy będą dysponować jeszcze 300 takimi wejściówkami, które wydawane będą w IT w Szklarskiej Porębie dla indywidualnych kibiców (nie ma możliwości rezerwowania). Na piątkowe sprinty w ogóle nie ma bezpłatnych wejściówek. Pozostały już tylko bilety na stadion, które również cieszą się bardzo dużym wzięciem.

 

W związku z wieloma zapytaniami w sprawie bezpłatnych wejściówek na zawody Pucharu Świata  w narciarstwie biegowym Szklarska Poręba 17 i 18 lutego informujemy, że wejściówki te nie upoważniają do wejścia na stadion sportowy na którym jest start i meta. Nie wiemy skąd wzięło się błędne przekonanie, że bezpłatne wejściówki umożliwiają oglądanie zawodów na Polanie Jakuszyckiej. Raz jeszcze zaprzeczamy temu.

Wyjaśniamy, że bezpłatne wejściówki umożliwiają obejrzenie tylko niewielkiego fragmentu zmagań sportowców na jednym z dwóch podbiegów tylko sobotniego wyścigu na 10 i 15 km. Zawodniczki pojawią się tam tylko na chwilę 2 razy, a zawodnicy 3 razy. Na piątkowe sprinty nie ma i nie będzie bezpłatnych wejściówek.

Inną kategorią są bilety wstępu na stadion na Polanie Jakuszyckiej. Kibice na trybunach będą mogli obserwować sporą cześć trasy, start i przede wszystkim finisz, a ponadto dzięki przekazowi TV wyświetlanemu na dwóch telebimach także zmagania sportowców na dalszej części trasy (w lesie). Bilety można kupić w sklepie internetowym www.kupbilet.pl i w wielu punktach na terenie całej polski, w tym m.in. w Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Kibice, którzy wykupią bilet mają zagwarantowany bezpłatny dojazd z centrum na Polanę Jakuszycką. Natomiast kibice z bezpłatnymi wejściówkami na trasę zawodów będą musieli dotrzeć na nartach biegowych.

Dotychczas rozdysponowaliśmy bezpłatne wejściówki dla grup zorganizowanych. Najczęściej są to kluby sportowe. Pozostałych 300 wejściówek przekażemy 1 lutego do IT w Szklarskiej Porębie. Termin musieliśmy przesunąć ponieważ wejściówki będą numerowane i wydawane imiennie. Oznacza to, że na niewielki fragment trasy zawodów będzie można wejść okazując nie tylko wejściówkę, ale również dokument tożsamości. Chcemy w ten sposób zapobiec handlowi tymi bezpłatnymi wejściówkami.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu osobom mogą się nie podobać te ograniczenia. Ale nie wynikają one z niczyjej niechęci. Jako organizatorzy chcielibyśmy, aby zawodnikom kibicowało jak najwięcej osób. Jednak trasy są za wąskie, aby można było na nich pomieścić i kibiców i zawodników. Dlatego kibiców wpuszczamy tylko tam, gdzie jest odpowiednio dużo miejsca. Jako organizatorzy jesteśmy zobowiązani przede wszystkim do zabezpieczenia trasy i przeprowadzenia zawodów.

Wszystkich miłośników narciarstwa biegowego, którzy chcą kibicować zawodnikom podczas zawodów na Polanie Jakuszyckiej zapraszamy do sklepu internetowego www.kupbilet.pl Zapraszamy też do udziału w konkursach naszych partnerów medialnych: Polskiego Radia „Jedynka” i „Trójka”, Radia Wrocław, nabiegowkach.pl, Onet i Gazety Wyborczej, w których również będzie można wygrać bilety na zawody Pucharu Świata.