×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

28 października ” w Krakowie odbyła się zorganizowana przez Polski Związek Narciarski przedsezonowa konferencja prasowa z kadrą biegaczy i biegaczek narciarskich. Gośćmi konferencji były zawodniczki: Justyna Kowalczyk – mistrzyni olimpijska i świata, trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, trenerzy: Wiesław Cempa i Jan Klimko oraz burmistrz miasta Szklarska Poręba, Grzegorz Sokoliński i przedstawiciele władz Związku. Pytania dziennikarzy kierowane głównie były do Pani Justyny i dotyczyły jej planów na nadchodzący sezon. Na pytanie jednego z uczestników konferencji:

W tym sezonie nie ma żadnej imprezy głównej. Co będzie głównym celem? Justyna Kowalczyk odparła:

- ”Jest cały cykl Pucharu Świata, jest Tour de Ski. Ale nie ukrywam, że dla mnie najważniejszą imprezą będą zawody w biegach o Puchar Świata w Szklarskiej Porębie. Po raz pierwszy będę mogła biegać w tej rangi zawodach po polskiej ziemi. Chciałabym dobrze wystartować, nie zawieść polskich kibiców. A w Pucharze Świata odpuszczam tylko biegi sprinterskie w Duesseldorfie i Mediolanie.” (Źródło: Alicja Kosman / PZN).
 

Z wypowiedzi Kowalczyk wynika, że na pewno przyjedzie do Szklarskiej Poręby na Polanę Jakuszycką, a start w przyszłorocznej imprezie jest jej głównym celem na nadchodzący sezon. Biorąc pod uwagę wciąż wzrastającą popularność Pani Justyny miasto Szklarska Poręba przewiduje szturm kibiców w tym okresie z czego zadowolony jest burmistrz Szklarskiej Poręb Grzegorz Sokoliński . Tym bardziej, że według wstępnych planów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w sezonie 2012/2013 nie będzie zawodów Pucharu Świata w biegach na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie - . W wywiadzie dla PAP Grzegorz Sokoliński powiedział:

"Wynika to z kalendarza FIS. W sezonie 2012/2013 są mistrzostwa świata w Val di Fiemme, poza tym FIS ma zawody także w Kanadzie. W efekcie zabraknie miejsca dla nas. Uważam jednak, że w tej przerwie będziemy mogli lepiej przygotować się do biegów w następnych latach"

Grzegorz Sokoliński ma nadzieję, że zawody będzie oglądać komplet kibiców. "Polana Jakuszycka zmieści tylko 5 tys. widzów. Sprzedaż biletów rozpoczniemy w połowie listopada, które najpierw będziemy rozprowadzać za pośrednictwem bazy noclegowej w Szklarskiej Porębie. Jest to związane ze sprawami logistycznymi. Jeśli bowiem kibice będą spać w hotelach czy pensjonatach na terenie miasta, będzie nam łatwiej ich przewieźć na Polanę Jakuszycką" - wyjaśnił. Jednocześnie dodająć, że Puchar Świata to nie jedyne zawody , które w tym czasie będą odbywać się w Szklarskiej Porębie
Oprócz pucharowej rywalizacji, 19 lutego planowany jest World Uphill Trophy - narciarski bieg i zjazd ze Szrenicy do Szklarskiej Poręby. ( Źródło: PAP).

Komitet Organizacyjny Pucharu Świata.