×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

19-22 października już po raz XXII odbywają się  międzynarodowe targi Turystyczne Tour Salon w Poznaniu.

Podczas otwarcia targów odbyła się również konferencja prasowa zorganizowana przez starostwo powiatowe w Jeleniej Górze wspólnie z Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschleisen GmbH w ramach projektu pod nazwą "Karkonosze i Łużyce Górne - aktywnie przez cztery pory roku".

Projekt realizowany z niemieckim partnerem świetnie wpisuje się w strategię regionu. Zimą Justyna Kowalczyk w Szklarskiej Porębie oraz największa i najbardziej prestiżowa impreza tej zimy Puchar Świata w narciarstwie biegowym. Latem rowery i Maja Włoszczowska, która była gościem specjalny konferencji. Wspierał ją Jacek Jaśkowiak, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ds. Organizacji Pucharu Świta, burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Jeleniej Górze Irena Kempisty.

Podczas konferencji wszyscy byli jednogłośni. Coraz więcej osób jeździ na rowerach i coraz więcej osób biega na nartach. W każdym mieście czymś naturalnym są osoby spacerujące z kijami (nordic walking) i trzeba tę okazję wykorzystać by turyści jeszcze częściej i chętniej odwiedzali nasz region, a Karkonosze to najlepsze miejsce w Polsce do aktywnego wypoczynku.

Targi turystyczne również to świetna okazja, by pokazać Polakom, którzy od wielu lat jeżdżą do Austrii, Włoch, czy Szwajcarii, że w ciągu kilkunastu lat miała miejsce w polskich górach rewolucja w zakresie poprawy infrastruktury turystycznej i bazy hotelowej. O czym na pewno świadczy fakt przyznania nam tak prestiżowej imprezy. Nie trzeba już jechać ponad 1000 kilometrów, by spędzić urlop na europejskim poziomie. Nie trzeba wydawać na posiłek dwudziestu euro, czy franków. Można smacznie zjeść w licznych restauracjach w Szklarskiej Porębie, Karpaczu i Jeleniej Górze, a Zamki Kotliny Jeleniogórskiej są równie piękne, jak te nad Loarą.

Na pytanie jednego z uczestników konferencji jak to możliwe że kilka gmin doszło do porozumienia i współdziałają w zakresie promocji. Jacek Jaśkowiak odparł : „No cóż, na ostatnich obradach FIS żartowałem, że FIS jest jak NOKIA (connecting people), bo dzięki organizacji po raz pierwszy w Polsce zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich współdziałają ze sobą nie tylko miejscowości Kotliny Jeleniogórskiej, ale również Urząd Marszałkowski, PZN i inne miejscowości zainteresowane promocją polskich gór. Jestem przekonany, iż dojrzeliśmy nie tylko do organizacji tych prestiżowych zawodów. Ta konferencja utwierdziła mnie w przekonaniu, iż potrafimy współdziałać w zakresie promocji, bo tylko taka wspólna promocja pozwoli nam konkurować z innymi już wypromowanymi turystycznymi regionami na Świecie."

Podczas konferencji towarzyszącej targom rozlosowano 4 vouchery. Sponsorami byli:  Hotel Las, Orla Skała oraz Hotel Bornit.

Dziękujemy  również za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia Referatowi Promocji w Szklarskiej Porębie.

Tekst: Komitet Organizacyjny Pucharu Świat w Narciarstwie Biegowym Szklarska Poręba – Jakuszyce 2012