×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Blisko 700 prac nadesłano na konkurs „ Rusałka Izerina – patronka gór Izerskich oczyma dzieci”.

Konkurs zorganizowany przez czeski Region Turystyczny Góry Izerskie skierowany był do dzieci z obu stron granicy. Ilość nadesłanych prac zaskoczyła organizatorów. Ze Szklarskiej Poręby do Jablonca dotarło 60 prac, z czego większość to malunki wykonane przez maluchów z Przedszkola Samorządowego na Hucie. 

Część z nich została wystawiona podczas wernisażu jaki na początku października odbył się w osadzie Jizerka. Dzieci z Polski i Czech pod czujnym okiem rusałki Izeriny miały okazję wziąć udział w równych warsztatach plastycznych, próbować sił na ściance wspinaczkowej i skosztować pysznych ciast.

Ponieważ nie wszystkie prace zmieściły się na wernisażu organizatorzy starają się na pozyskanie dodatkowych środków aby wszystkie w formie elektronicznej przedstawić na specjalnie do tego stworzonej stronie internetowej. Konkurs otrzymał dofinansowanie z euroregionalnego Funduszu Mikroprojektów. 
Był to pierwszy międzynarodowy konkurs plastyczny dotyczący Rusałki Izeriny. Patronka tych gór jest bardziej popularna u  naszych południowych sąsiadów, ale dzięki konkursowi zawitała również na stałe po polskiej stronie.