×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dzięki współpracy pomiędzy ośrodkami Informacji Turystycznych z Powiatu Jeleniogórskiego, a siedzibą IT w Jabloncu nad Nysą,  miasto Szklarska Poręba wraz z  Jelenią Górą zaprezentowało w dniach 23-24.09 swoją ofertę na nadchodzący sezon zimowy. 

Motywem przewodnim  naszej prezentacji był Puchar Świata w narciarstwie biegowym , a także zawody World Uphill Trophy, ekstremalny bieg pod górę i zjazd. Dzięki temu, że te 2 imprezy dzieją się na dwóch różnych kompleksach narciarskich, była to również świetna okazja do zaprezentowania zarówno narciarstwa biegowego, jak i narciarstwa zjazdowego , chociaż obie imprezy odbywają się na nartach biegowych. 

Stoisko zlokalizowane w siedzibie Jabloneckiego centrum IT cieszyło się dużym zainteresowaniem , zarówno wśród turystów jak i mieszkańców . Pytania odwiedzających dotyczyły najczęściej atrakcji Szklarskiej Poręby i regionu, imprez odbywających się w mieście, ofert noclegowych oraz tras do narciarstwa biegowego i zjazdowego.

Uczestnictwo w projekcie pozwoliło nawiązać wiele nowych kontaktów, co zaowocowało już pierwszymi ustaleniami co do dalszej współpracy.  W ramach wymiany  już niebawem do Szklarskiej Poręby przyjadą pracownicy Informacji Turystycznej w Jabloncu aby zaprezentować walory swojego miasta. Te i wiele podobnych akcji pokazują , że przy wykorzystaniu niewielkiej ilości nakładów finansowych można wypracować świetne kanały dystrybucji i promocji naszego miasta.