×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items


27 sierpnia 00 rozegrano II Mistrzostwa Polski w Jedzeniu Żeberek. Impreza odbyła się w Szklarskiej Porębie na terenie Parku Dinozaurów w , który był już po raz drugi organizatorem mistrzostw. W trakcie trwania imprezy przewidziano bezpłatne wejście na teren Parku dla wszystkich mieszkańców  Szklarskiej Poręby. Prowadzono również zbiórkę pieniędzy na Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie.

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się 9 zawodników ( w tym jedna kobieta)  którzy musieli w przeciągu 30 minut zmierzyć się z 2,5 kg przepysznych żeberek. Prawie 1,5 kg żeberek zjadł Waldemar Andrulonis z Kołobrzegu. Ten wynik wystarczył mu do zdobycia pierwszego miejsca. Paweł Kozioł z Osiecznicy zjadł o ćwierć kilograma mniej żeberek, niż zwycięzca. Trzeciego w końcowej klasyfikacji Piotra Szewczyka pokonał zaledwie o pięćdziesiąt gram.

Dla zwycięzców przewidziano wekeendowe pobyty w luksusowych hotelach- Pałac Staniszów, Hotel Las i Szrenicowy Dwór, otrzymali również pakiety pozwalające bez żadnych ograniczeń szaleć w Dinoparku. Pan Andrulonios dodatkowo zabrał do domu 200 puszek piwa PIAST.

Kibice imprezy stanęli na wysokości zadania, ponieważ pomimo gwałtownie spadającej temperatury i strug deszczu dzielnie zagrzewali zawodników do walki o zwycięstwo. Każdy z nich mógł posilić się oczywiście  żeberkami, które  serwowano w Dino Restauracji. Żeberka na potrzeby imprezy ufundowała firma Janex z Jeleniej Góry. Sponsorem imprezy była także firma Iglorenoma i oczywiście  Piast. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęło Miasto Szklarska Poręba a patronat medialny zapewniły- Nowiny Jeleniogórskie, Muzyczne Radio oraz TV Dami.

Wszystkim uczestnikom imprezy, sponsorom i patronom bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne Mistrzostwa.