×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Malujemy Dom Kultury - pod takim hasłem od 22 do 26 sierpnia na wschodniej ścianie Miejskiego Ośrodka Kultury zwanego MOKSIALEM powstawała wielkoformatowa grafika autorstwa absolwentów i studentów Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia i Gdańska.

Szklarska Poręba to pierwsze miasto tej wielkości w regionie, które zdecydowało się na stworzenie muralu w swojej miejskiej przestrzeni. Takie artystyczne grafiki powstają najczęściej w dużych aglomeracjach. Szczególnie dominują tu właśnie Wrocław i Gdańsk.

Murale, choć niektórym mogą kojarzyć się z graffiti,  nie nawiązują do tej techniki. Są to malowidła ścienne, których korzenie sięgają początku XX wieku. Ideą Murali jest przede wszystkim wzbogacenie istniejącej architektury, oszukanie wzroku obserwatora poprzez zabawy z perspektywą lub domalowywanie elementów architektonicznych.

Grafika, która pokryła ścianę Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej została zaprojektowana przez artystów, którzy specjalizują się w tworzeniu Murali. Projekt jest intrygujący, kolorowy i nie pozostawia odbiorców obojętnymi.

Powstawanie Muralu odbywało się w ramach artystycznych spotkań w plenerze odbywających się przez całe lato w Szklarskiej Porębie p.n. MOKSIALOWISKO 2011.