×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Już za kilka miesięcy zapisze się nowa karta w historii naszego miasta jako ośrodka sportów zimowych. Szklarska Poręba będzie gospodarzem dwóch prestiżowych imprez narciarskich.

W dniu 17 i 18 lutego 2012 w Jakuszycach rozegrane zostaną zawody z serii Pucharu Świata w biegach narciarskich, natomiast w niedzielę 19 lutego będziemy świadkami widowiskowego biegu World Uphill Trophy łączącego niezwykle trudny podbieg trasą biegnącą zboczem Szrenicy oraz wymagający dużych umiejętności zjazd nartostradą Lorobrygida.

Organizacją wspomnianych imprez sportowych zajmuje się powołany do tego celu Komitet Organizacyjny, ale do przeprowadzenia przedsięwzięcia sportowego tej rangi niezbędna jest pomoc wolontariuszy. 

Przed nami mieszkańcami stoi więc ogromne zadanie - wsparcie Komitetu Organizacyjnego w jego działaniach.
Jako wolontariusze mamy szansę pokazać całemu światu narciarskiemu nasze zaangażowanie w życie miasta, nasz profesjonalizm, umiejętność działania w zespole, ale także naszą otwartość, tolerancję i gościnność.

Rekrutacja wolontariuszy ruszy już we wrześniu. Nabór prowadzony będzie do trzech odrębnych grup wolontariackich.

  • pierwsza z nich to wolontariusze, którzy zostaną zaangażowani do działań przy organizacji zawodów biegowych w Jakuszycach
  • druga to osoby chętne do pomocy przy organizacji niedzielnego biegu World Uphill Trophy.
  • trzecią grupę stanowić będą tzw. wolontariusze przestrzeni miejskiej

Ich zadanie będzie polegać głównie na udzielaniu informacji kibicom, turystom oraz samym mieszkańcom w utworzonych w strategicznych miejscach miasta punktach informacyjnych.

Każdy, kto zechce wesprzeć organizatorów, wykorzystać swoje umiejętności oraz przeżyć niezapomnianą przygodę, na pewno znajdzie dla siebie jakąś funkcję.
Informacje o rekrutacji na wolontariuszy ukażą się już wkrótce na stronach internetowych www.szklarskaporeba.pl, sport.szklarskaporeba.pl; na miejskich tablicach informacyjnych oraz w lokalnych mediach.

Marlena Stach-Lewandowska