×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

315 biegaczy dobiegło do mety jednego z  najbardziej spektakularnych biegów w Polsce. 

Uczestnicy III Maratonu Karkonoskiego  biegli szczytami Karkonoszy na odcinku Szrenica - Śnieżka - Szrenica na dystansie 42,195 km z różnicą wzniesień +1575 m i -1575 m, do tego 16,5 km pod górę, 19,2 km z góry i tylko 6,5 km po płaskim.

Organizatorzy do ostatniej chwili nie byli pewni aury jaka będzie towarzyszyć zawodnikom. Doświadczenia z poprzednich lat pokazują, że podczas tego Maratonu zdarzyć się może wszystko. Dwa lata temu był to nieznośny upał przekraczający 30 st. Celcjusza, w tamtym roku ulewa.

6 sierpnia 2011 roku burze przetaczały się dookoła Szrenicy, a zawodnicy zmokli najbardziej w okolicach Śnieżnych Kotłów. Najszybszy z nich Marek Swoboda z Wałbrzycha przebiegł trasę w 3 godziny i 28 s.  i pobił tym samym rekord trasy. Aby tego dokonać utrzymuje formę biegając, bagatela, po 500 km miesięcznie.

Na drugim miejscu uplasował się Piotr Hercog z Pasterki (03:34:22), a na trzecim Jan Michałowski z Krakowa (03:39:43).

Prawdziwą niespodzianką była obecność Marcina Urbasia, lekkoatlety specjalizujacego sie w biegach na 200 m, wielokrotnego Mistrza Polski, zdobywcy medalów na zawodach w Polsce i za granicą. Marcin Urbaś "wypuszczał" zawodników na starcie Maratonu.

„Z pięknem Karkonoszy w biegu” zmierzyli się biegacze z Polski. Czech, Litwy, Słowacji i Niemiec. Bieg ze swym niezwykle malowniczym charakterem obstawiany jest niemal zaraz po otwarciu zapisów na listy startowe. Kto nie zdążył zapisać się w tym roku może pobiec na trasie Szrenica -Śnieżka – Szrenica w sierpniu 2012 roku.

Maraton jest coraz popularniejszy wśród biegaczy w Polsce i za granicą. Relacje z tegorocznej edycji na żywo prowadzone były przez dziennikarzy z Polskiego Radia Wrocław. (A. Kaczmarskahttp://szklarskaporeba.info/wydarzenia/item/140-maraton-karkonoski.html

Relacja filmowa  http://www.youtube.com/watch?v=9x0gdjTZoEc&hd=1

 

 

WYNIKI
Szklarska Poręba "mekką" biegaczy.

Strona organizatora Maratonu Karkonoskiego