×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W Domu Carla i Gerharta Hauptmanów w Szklarskiej Porębie odbył się wernisaż wystawy:  "Malarstwo plenerowe" Wojtek Klimek i Johan Schaefer

Na wystawie przedstawione są prace związane ze Szklarską Porębą. Nawiązują do przedwojennej i powojennej tradycji, utrwalania pejzażu górskiego na płótnie.

Artyści Wojtek Klimek i Johan Schaefer poznali się w czasie studiów na HAW Hamburg (University of Applied Sciences Hamburg). Od zakończenia studiów współpracują i organizują wspólnie wystawy.Tym razem tematem ich prac jest klasyczny pejzaż w szklarskoporębskim plenerze. Artyści wielokrotnie przyjeżdżali do Szklarskiej Poręby aby malować......

Wojtek Klimek urodził się 1976 roku w Gdańsku. Jest mieszkańcem Szklarskiej Poręby, obecnie przebywa w Berlinie. Studiował historię sztuki (Technische Universitat Berlin), ilustrację w HAW Hamburg (University of Applied Sciences Hamburg) i na Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wystawiał swoje prace w Amsterdamie, Berlinie, Hamburgu, oraz brał udział w wystawie "SZTUKA - Pozycje aktualnej sztuki polskiej" w Pinnebergu.
Współpracuje ze szwajcarskim tygodnikiem "Die Weltwoche".

Johan Schaefer po skończeniu studiów na wydziale ilustracji w Hamburgu (HAW Hamburg) w 2009 roku przeniósł się do Drezna, gdzie aktualnie studiuje malarstwo i grafikę na HfbK u profesora Boemmelsa. Od roku 2005 brał udział w wielu różnych wystawach.

Dom Carla i Gerharda Hauptmmanów zaprasza na wystawę  szklarskoporębskiego pejzażu od 01 sierpnia do 31 sierpnia 2011r..

 Galeria zdjęć: Roman Klimek