×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba  zajęła drugie miejsce w Augustowie podczas Trójkowego Turnieju Miast jaki odbył się  w połowie lipca w Augustowie.

Najlepszymi zawodnikami okazali się przedstawiciele Augustowa. Nie było tu większej niespodzianki, w  zależności bowiem czy Trójkowy Turniej Miast odbywa się w Szklarskiej Porębie czy w Augustowie wygrywa reprezentacja gospodarzy. Dziennikarze Trójki robią wszystko aby nie utracić  „Trójkowego” trzeciego miejsca.

W tym roku miasta walczyły o zdobycie jak największej ilości punktów w kategoriach: narty wodne, zorbing, piłka siatkowa w wodzie, skutery.

Walka w tych wodnych konkurencjach nie była łatwa dla ludzi gór, ale dzięki niezłomnej postawie takich zawodników jak Iza Broś, Paweł Gasidło, Andrzej Miroń, Adam Duk czy młodzieżowej reprezentacji naszego miasta: Piotrowi Kupisowi, Łukaszowi Brosiowi, Szymonowi Hochołowi uzyskaliśmy całkiem dobre wyniki.  Nie bez znaczenia był tu również energetyzujący doping reszty drużyny.
 
Przez cały czas trwania Turnieju Miast odbywały się  relacje na żywo na antenie Programu III Polskiego Radia. Lista Przebojów prowadzona była z  łodzi przycumowanej do kei.  Podczas Markomani gościem specjalnym Marka Niedźwieckiego był Stanisław Tym.

Nie obawiając się celnego pióra tego znanego satyryka zaprosiliśmy go do Szklarskiej Poręby. Mamy nadzieję, że pod Szrenicę zawita również Bartosz Marszałek.

Nie będzie miał on wprawdzie szansy rozpędzić swego wodnego bolidu  do 200 km, jak zrobił tow Augustowie, lecz biorąc udział w Slalomie Gwiazd może rozwinąć na nartach również niespotykane prędkości.

Oprócz sportowej rywalizacji, do której podeszli wszyscy bardzo poważnie, świetnie się przy tym bawiąc, odbyły się cenne spotkania samorządowców ze Szklarskiej Poręby i Augustowa dotyczące podsumowania Magistrali i rozwoju współpracy na przyszłość.

Rozmowy prowadził kierownik ekipy Mirosław Kupis.  Mieszkańcy i goście wypoczywający w Augustowie chętnie podchodzili do naszego stanowiska i pytali o Szklarską Porębę i nasz region.

Kolejna edycja Trójkowego Turnieju Miast już zimą w Szklarskiej Porębie.

(tekst: Anita Kaczmarska, foto: Jacek Marcinkowski, Donat Pawłowski)