×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

11 lipca na Skwerze Radiowej Trójki rozpoczęto cykliczne plenerowe warsztaty edukacyjne zwane MOKSIALOWISKIEM.

Było kolorowo, gwarnie, ekologicznie, artystycznie i edukacyjnie.

Nadleśnictwa Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój zorganizowały oryginalną prezentację. Dzieci i dorośli mieli okazję m.in. zobaczyć z bliska i spytać o zwyczaje takich zwierząt jak m.in : lis, jenot i gronostaj.

Mimo niezbyt ładnej pogody chętnie zdejmowano buty i skarpetki aby z zawiązanym oczami przejść po leśnej ścieżce edukacyjnej zbudowanej z liści gałęzi brzozy, świerku, ściółki i pni drzew. Taki spacer dawał namiastkę bezpośredniego kontaktu z przyrodą, nie tłumionego podeszwami butów.

Można było również ułożyć olbrzymie puzzle i prawdziwą piłą przeciąć kłodę drewna. Na drzewku z papierowymi liśćmi uczestnicy pierwszego dnia MOKSIALOWISKA  wpisywali swe impresje na temat ekologii. Nadleśnictwa przygotowały również bezpłatne sadzonki -   600 sztuk jodły pospolitej.

W pierwszym dniu MOKSIALOWISKA odbył się ekologiczny plener malarski. Swe artystyczne wizje zaprezentowano również  na wielkim płótnie, które podczas rodzinnego Farbowania dzięki entuzjazmowi malarzy szybko zostało pokryte rysunkami.

Artystycznie wyżywano się tworząc kolaże z tego co znaleźć można niemal wszędzie – z trawy, kamyków, patyków i lisci. Dzieciom bardzo  podobała się interaktywna gra VIKING, a także Mini Poszukiwanie AuRuna . Główną  nagrodą w tej zabawie był inauguracyjny pozłacany AuRun  którego nakład wynosi 150 szt. Szczęśliwym zwycięzcą poszukiwań został Szymon Głabuś ze Szklarskiej Poręby.

Dorośli chętnie oglądali wystawę malarskich prac Moniki Krakowskiej wykonującej: kopie obrazów,  malowidła naścienne, portrety oraz własne impresje malarskie

Organizator  Miejski Dom Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej dziękuje bardzo wszystkim  lokalnym stowarzyszeniom, instytucjom,  niezależnym artystom i mieszkańcom  zaangażowanym w projekt w tym: Partnerstwu Lokalnemu, Centrum Edukacji Ekologicznej, Mennicy Sudeckiego Bractwa Walońskiego, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Nadleśnictwu ze Szklarskiej Poręby i Świeradowa Zdroju, Szklarni TV oraz nieocenionemu konferansjerowi Stanisławowi Kornafelowi i Wolontariuszom.        

 
Kto nie dotarł 11 lipca na Skwer Radiowej Trójki ma okazje uczestniczyć w zajęciach na MOKSIALOWISKU do końca sierpnia.

Na wzór zeszłorocznych MOKSIALEK w centrum miasta codziennie od poniedziałku do piątku organizowane będą ciekawe zajęcia dla dzieci i dorosłych. Jak zapowiada organizator  będzie: artystycznie, kolorowo, filmowo i kreatywnie. To ciekawa alternatywa dla  aktywnego wypoczynku na górskich szlakach. (Anita Kaczmarska)

Program pierwszego tygodnia MOKSIALOWISKA

12:07 – 15.07.11 godz.15:00 – 19:00  Szklarskie warsztaty plenerowe.„Otwieram się” - to tytuł czterodniowych warsztatów z Mozaiki Szklanej. Mozaiki powstaną w starych oknach. Codziennie w jednym oknie stworzona zostanie kolorowa mozaika  symbolizująca jedną ze stron świata.  Ciekawym akcentem będą barwne agaty nawiązujące do naszego regionu. Czwartego dnia powstanie wykonana  wspólnie instalacja z czterech  okien na cztery strony świata.

Materiał filmowy
Czytaj więcej o tegorocznym MOKSIALOWISKU.