×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba już po raz kolejny gościła lotnego reportera telewizji TNV 24 Tomasza Kanika z  ekipą telewizyjną .

Tematem przewodnim były wakacje i możliwość spędzenia wolnego czasu w mieście pod Szrenicą. Pierwsza relacja była nadawana 23 czerwca przy dolnej stacji wyciągu w pobliżu  znajdującego się tam niewielkiego jeziorka.

Pan Tomasz prowadził rozmowę  z pracownikiem Referatu Promocji  Miasta, jak również sam  zachęcał wszystkich, którzy jeszcze nie zaplanowali swoich wakacji do przyjazdu do Szklarskiej Poręby. 

Tego dnia na antenie TVN-u wystąpili min. naczelnik grupy GOPR Sławomir Ejsymont  i Stanisław Kornafel  prezes Towarzystwa Izerskiego i wieloletni właściciel schroniska Orle. Pierwszy z gości zapoznał telewidzów z zasadami bezpieczeństwa w górach.

Przypomniał również o tym jak należy się ubierać i o tym, że góry choć piękne czasem  bywają  zdradzieckie. Widzowie się również, że w Karkonoszach powstaje nowy system identyfikacji, który ułatwi turystom w górach określenie ich lokalizacji w razie zagubienia się.

Piękna pogoda tego dnia umożliwiła wjazd ekipie telewizyjnej wyciągiem na Szrenicę skąd była nadawana relacja . Telewidzowie mogli podziwiać przepiękne widoki ze szczytów Karkonoszy. Jak przystało na lotnego reportera Pan Tomek  kolejne relacje ze Szklarskiej Poręby nadawał już z innego miejsca .

Tym razem prowadzący przeniósł się w Góry Izerskie , gościem redaktora Kanika był wspomniany już Stanisław Kornafel , który opowiadał o tym jak schronisko ewaluowało przez lata swojego funkcjonowania .

Telewidzowie mogli dowiedzieć się o kilku ciekawostkach z życia schroniska, jak również zostali zachęceni do przyjazdu tu na rowerach. Bowiem  to miejsce to nie tylko narty biegowe zimą,  latem to idealne miejsce do pieszych wędrówek, to również część Rowerowej Krainy jak nazywa się Szklarską Porębę.

Miejmy nadzieję, że niezdecydowani po programie wybiorą na miejsce swojego wypoczynku właśnie nasze miasto. A ci, którzy planują tu przyjazd utwierdzą  się w przekonaniu , że dokonali słusznego wyboru.