×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

10 dni, 900 kilometrów i 11 śmiałków na rowerach. Tak w skrócie można opisać III Edycję Trójkowej Magistrali Rowerowej.

Rowerzyści w ciągu 11 dni odwiedzili w sumie 10 miast partnerskich projektu: Jawor, Żórawinę, Ostrzeszów, Wartę, Kutno, Wyszogród, Jednorożec, Kolno, Giżycko, Augustów. W każdym z tych miast a także w czasie jazdy rowerzyści byli przyjmowani niezwykle gorąco i serdecznie.

Przy okazji Magistrali w każdym z etapowych miast odbywały się rowerowe  zabawy ruchowe, rajdy rowerowe, egzaminy na kartę rowerową lub wyścigi rowerowe. Nowością były zawody w Spiningu czyli trzy rowery stacjonarne, 9 osobowa ekipa, 60 minut i rekord do pobicia. Już wiemy, że najlepszy wynik ustanowiła drużyna z Jednorożca - 103,271 km. w  ciągu godziny.

Przez cały czas trwania Magistrali na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia można było usłyszeć relacja Henryka Sytnera. Radiowa Trójka jest medialnym partnerem projektu Trójkowa Magistrala Rowerowa.

To była już III edycja Trójkowej Magistrali Rowerowej . Przejazd na dwóch kółkach spod Szrenicy do Augustowa to sposób na niekonwencjonalne uczczenie współpracy Szklarskiej Poręby z wieloletnimi partnerami naszego miasta: Augustowem i Radiową TRÓJKĄ. 

Galeria zdjęć Lecha Jewtuszko