×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dnia 05.06.2011 r. przy Parafii M.M. Kolbego odbył się Integracyjny Festyn Rodzinny, który zorganizowano w partnerstwie przez: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafię św. Maksymiliana M. Kolbego, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży „Caritas”, w ramach projektu systemowego „Ja wam jeszcze pokażę – krok w stronę aktywizacji i integracji mieszkańców Szklarskiej Poręby, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Festyn rozpoczął się Mszą świętą o godzinie 12:00.  

 

O godzinie 13:00 zaczęły się występy artystyczne. Na początku wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 i 2, następnie Zespół „Karkonosze” z Mysłakowic, Sylwia Lolo z DPS Caritas oraz wielu uzdolnionych młodych ludzi. Odbyły się zabawy z wodzirejem, konkursy z nagrodami, zabawy dla dzieci i rodziców.

Impreza miała jeszcze wiele innych atrakcji tj.:

- malowanie twarzy najmłodszym;

- dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci;

- trampolina

Towarzyszyły nam smaczna kuchnia oraz sprzedaż wypieków domowej roboty, gdzie dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Pogoda dopisała, co sprzyjało frekwencji i zadowoleniu wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie festynu.

Tekst: Violetta Lepak