×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

60 kolarzy z 3  krajów gościła Szklarska Poręba 3 czerwca na Skwerku Radiowej Trójki.

Nasze miasto jest jednym z etapów XI Międzynarodowego Rajdu Kolarskiego Miast i Powiatów Partnerskich odbywającego się pod hasłem „Razem w Unii Europejskiej”.

Kolarze jadą przez   zaprzyjaźnione powiaty po trzech stronach granicy: przez Jelenią Górę, Jablonec n. Nisou i Bautzen. Przedział wiekowy uczestników Rajdu jest bardzo zróżnicowany,  uczestniczą w nim bowiem  kilkuletni i kilkudziesięcioletni rowerzyści.

W Szklarskiej Porębie w imieniu mieszkańców przywitał ich sekretarz Urzędu Miasta Feliks Rosik. Kapitanowie drużyn polskiej, czeskiej i niemieckiej otrzymali upominki ufundowane przez miasto.

Na skwerku Radiowej Trójki odbyła się również swoista inicjacja. Ci, którzy startowali pierwszy raz w Rajdzie przeszli bowiem chrzest. Musieli wypić straszna miksturę i dostali pompką po tej części ciała, która jest najbliżej siodełka rowerowego.

Ze Szklarskiej Poręby cała ekipa pojechała do Jablonca .Wcześniej jednak odwiedzili nasze Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Organizatorami Rajdu są: Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze (strona polska), Bautzner Fahrad Touristick Klub Steinhaus e.V Bautzen (strona niemiecka) i Mesto Jablonec n. Nisou (strona czeska).

Rajd po stronie polskiej wspierany jest przez  Miasto Jelenia Górę,  Powiat Jeleniogórski , Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu,  Urząd Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie i  Unia Europejska.(A. Kaczmarska)