Justyna Kowalczyk  zdeklasowała swoje rywalki podczas biegu masowego ze startu wspólnego na dystansie 15 km stylem klasycznym odbywającym się  podczas Mistrzostw Polski w biegach narciarskich seniorów  w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Panie wystartowały o godz. 9.05. Do pokonania miały cztery pętle, każda długości 3, 7 km. Na trasie  zawodniczki mogły trzykrotnie zmienić narty. Justyna Kowalczyk nie skorzystała z tej możliwości  i już po pierwszym okrążeniu znacznie wyprzedziła swe rywalki. Na metę, bez większych oznak zmęczenia, dotarła z czasem 00:45:10,80  wyprzedzając tym samym Paulinę Maciuszek z LKS Poronin Poroniec o 2 min. 38 s. 

Paulina Maciuszek 15 km dystans pokonała w 00:47:49,10, tuż za nią uplasowała się Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice z czasem 00:48:08,80. W zawodach , z powodu kontuzji, nie mogła wystartować  zeszłoroczna Mistrzyni Polski w tej kategorii  Sylwia Jaśkowiec z AZS AWF Katowice.

Mężczyźni ścigali się na 30 km dystansie. Do pokonania mieli 8 pętli po 3, 7 km. Najszybciej trasę pokonał Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce z czasem 01:27:26,70.

Drugie miejsce, z z niewielką stratą 8 sekund, zajął Mariusz Michałek z AZS AWF Katowice (01:27:34,90). Na trzecim miejscu uplasował się Mistrz Polski z zeszłego roku  Sebastian Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka z czasem 01:31:09,00.

Organizatorzy postanowili przyznać Nagrodę Fair Play Annie Pradziad z AZS Zakopane, za wspaniałą postawę na trasie zawodów. Anna Pradziad oddała swój kijek  Mariuszowi Michałkowi, który stracił swój podczas biegu.

Dziś również o tytuły mistrzowskie podczas biegu wspólnego na długim dystansie stylem klasycznym walczyli juniorzy i juniorki A.

Zapraszamy wszystkich dziś jeszcze na Skwer Radiowej Trójki w centrum Szklarskiej Poręby na ceremonię wręczenia medali o godz.17.00, podczas której będzie można pogratulować naszym najlepszym zawodnikom biegowym.

Dzisiejsze zmagania to przedostatni dzień Mistrzostw Polski. Odbywały się w trudnych warunkach pogodowych . Padał śnieg i wiał przenikliwy wiatr. Miejmy nadzieje,że jutro pogoda będzie bardziej przychylna.

Podczas ostatniego dnia zawodów (27.03.) odbędą się sztafety mix 4 x 5 km kobiety i 4 x 10 km mężczyźni.(A. Kaczmarska) 

Serdecznie zapraszamy do kibicowania podczas zawodów i do udziału w dekoracji !

WYNIKI trzeciego dnia zawodów
RELACJA z
pierwszego i drugiego  dnia Mistrzostw