×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Zawody Viessmann CUP - Szklarska Poręba 21.02.2011

Trzeci dzień zawodów Viessmann Cup na Polanie Jakuszyckiej upłynął pod znakiem rywalizacji sztafet. W kategorii młodziczek zwyciężyły dziewczęta z BKS WP Kościelisko z ponad trzyminutową przewagą nad MKS Karkonosze.

Biathlonistki z Jeleniej Góry objęły prowadzenie po pierwszej zmianie i utrzymywały go do momentu, kiedy na ostatnią zmianę w drużynie z Kościeliska wyruszyła Ewa Mniszak. Mniszak dobrze biegła i celnie strzelała szybko niwelując przewagę sztafety MKS. Bardzo podobnie przebiegała rywalizacja wśród młodzików z tą różnicą, że tym razem to BKS WP Kościelisko objął prowadzenie po pierwszej zmianie.

Na kolejnych okrążeniach stawce przewodzili już biathloniści z UKN Melafir Czarny Bór, których do zdecydowanego zwycięstwa poprowadził biegnący na ostatniej zmianie Mateusz Janik - triumfator sobotniego biegu indywidualnego i niedzielnego sprintu.

Juniorzy i juniorki młodsze walczyli w sztafetach mix na niestandardowym dystansie przygotowanym dla Celuj w Igrzyska. Wygrała mieszana sztafeta BKS WP Kościelisko I w składzie: Beata Lassak, Kinga Mitoraj, Bartłomiej Styrczula, Mateusz Leja, przed kolegami i koleżankami z II drużyny BKS WP.

W klasyfikacji drużynowej po trzech biegach na prowadzeniu jest BKS WP Kościelisko z dorobkiem 1425 punktów. Na drugim miejscu plasuje się MKS Karkonosze, który zgromadził 1377 punktów. Trzeci jest Melafir Czarny Bór z 834 punktami.

WYNIKI
Relacja z drugiego dnia zawodów.