×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

 VII edycja zawodów w narciarstwie biegowym dla amatorów.

Ktoś Tam w końcu usłyszał nasze błagania, narzekania, westchnięcia i chrząknięcia. Ulitował się nad nami tenże Wszechmogący i nie dość, że sypnął śniegiem, to rozgonił chmury i VII edycja zawodów Salomon Nordic Sunday rozegrano w cudownych warunkach. Ach, jednak ten Ktoś zapomniał zamknąć lodówkę, przez co temperatura wahała się między -7 a -9 stopni C i było naprawdę zimno.

Kolejna edycja zawodów dla amatorów w narciarstwie biegowym Salomon Nordic Sunday i kolejny raz zupełnie nietuzinkowa. Tym razem Polana Jakuszycka opanowana została przez młodzież biorącą udział w zawodach biathlonowych „Celuj w Igrzyska”. Z tej racji, że młodzież biegała z bronią, nasi zawodnicy z SNS omijali Polanę szerokim łukiem. Ten „łuk” to trasa dla Mini 12,5 km i przewyższenie 229 m.

Oczywiście Mega to Mini x2. O 11 wystartował „klasyk”, 15 minut później „łyżwa”. Rekordowa w tej edycji była ilość uczestników – 199 osób na starcie!!! Ten stan zgadzał się również na mecie 3 godziny później.Na pudle bez większych zmian. Potwierdzają swoją formę faworyci i skrzętnie zbierają punkty klasyfikacji ogólnej. Inni walczą i poprawiają swoje czasy. Jest też spora grupa zapaleńców bez świetnej techniki, kondycji i wyników ale kochająca narty biegowe najbardziej na świecie.

Tym razem odwiedził nas burmistrz miasta Szklarska Poręba – Grzegorz Sokoliński. Po dekoracji zwycięzców wręczył dwóm szczęśliwcom, którzy wzięli udział w losowaniu nagród, nagrody specjalne, przewidziane w każdej edycji zawodów: pulsometr SUUNTO i narty SALOMON. Ale to nie wszystko.

Pan burmistrz gorąco zachęcał uczestników Salomon Nordic Sunday do wzięcia udziału w PRE WORLD UPHILL TROPHY. W skrócie chodzi o podbieg na Szrenicę i zjazd. Będzie to ostateczny sprawdzian organizacyjny przed Pucharem Świata. Wszyscy chętni mogą wystartować 26.02.2011.

Salomon Nordic Sunday stał się na tyle znaną imprezą, że podczas tej edycji zawitała do nas TV Organge Sport i przez cały czas trwania zawodów mieliśmy 5 bezpośrednich wejść na antenę. Wypowiadali się zawodnicy i organikzatorzy pewni, że nasz entuzjazm zachęci widzów do biegania na nartach. A my wszyscy spotykamy się ponownie 27.02.2011 na Polanie Jakuszyckiej na przedostatniej już edycji zawodów SNS. Zapraszamy!

Wyniki:
MINI CT

INDŘIŠKOVÁ ALENA
KOPECKI KRZYSZTOF

MINI FT
KAZIKOVA SANDRA
GALIK ZBIGNIEW

MEGA CT
OLCOŃ EDYTA
KAŁUŻNY TOMASZ

MEGA FT
WITEK KATARZYNA
PAVEL PETR