×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

VI edycja zawodów dla amatorów w narciarstwie biegowym.
 
Wszystko wydarzyło się w niedzielę 13-stego lutego. A było mniej więcej tak...
Najpierw, w ciągu ostatnich kilku dni, stopniał cały śnieg w Dusznikach Zdroju. Jako że „po trawie” jeździć się nie powinno, a nawet nie wolno, zawody zostały Polanie Jakuszyckiej, gdzie śniegu, jak zwykle, nie brakuje. Swoje chwalimy, bo swoje znamy. Jednak w niedzielę nie było tęczowo. Temperatura –5 stopni Celsjusza i mocny wiatr.

Słoneczko skutecznie zasłoniło się chmurami  i spało. Za to zawodnicy przeciwnie, pełni wigoru rzucili się do walki. A było się o co bić. Jedni kolekcjonują medale SNS i punkty w klasyfikacji generalnej, inni zbierają punkty do Mistrzostw Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN, a wszyscy uczestnicy liczą i tak na nagrody w losowaniu, w tym na pulsometr Suunto i narty Salomona.

Dwa dystanse (10 i 20 km) i dwa style (klasyczny CT i dowolny FT). Jeśli miałbym ocenić poziom uczestników zawodów to prezentują pełen wachlarz umiejętności i doświadczenia. To jest właśnie piękne w zawodach dla amatorów – startować każdy może!

Ku zaskoczeniu startujących w tej edycji zawodów organizator zmienił kierunek biegu na dokładnie odwrotny. Większości zawodnikom to nie przeszkadzało, jeden tylko fotograf ustawił się plecami do startu. Na trasie nie brakowało przygód. Ktoś złamał kijka, inny niefortunnie wyprzedzał, ktoś z kolei zniszczył swoje wiązanie w narcie.

Ten ostatni przebiegł 6 km z nartami pod pachą i przekroczył linię mety. To jest determinacja, to jest wola walki! A na mecie bufet i gorąca herbata. Na bieżąco można też było sprawdzić swój wynik na monitorze ustawionym przy bramie mety.

W tej edycji SNS padł rekord w ilości startujących – 163 osoby wzięły udział w rywalizacji. Mimo to wciąż za mało startuje pań i często na  podium nie mamy pełnej obsady.. Cóż, nic tylko startować...

A na koniec ciekawa historia z samego losowania. Główną nagrodę, narty Salomon wygrał uczestnik, który takie właśnie narty stracił w pożarze własnego garażu. Przypadek?

Gorąco zapraszam zawodników i kibiców na Salomon Nordic Sunday za tydzień, 20 – go lutego na Polanę Jakuszycką. Naprawdę warto!

Organizator Salomon Nordic Sunday
www.stacja-Jakuszyce.pl

Wyniki:
MINI CT

1. Kracmarova Lenka
1. Skowron Piotr

MINI FT
1. Jedziniak Ewelina
1. Gracz Bogusław

MEGA CT
1. Szmel Ewa
1. Mroziński Jakub

MEGA FT
1. Golasińska Joanna
1. Jansky Lukas