×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Coraz większa popularnością cieszą się spotkania z cyklu Terra Incognita, organizowane przez Referat Promocji Miasta.

Do Chaty Izerskiej w Szklarskiej Porębie Dolnej zapraszani  są podróżnicy, dla których odkrywanie nieznanych dla Europejczyków zakątków Ziemi stało się sposobem na życie. Publiczność z kolei to osoby ciekawe świata, czasami same planujące odległe wyprawy.

Terra Incognita to niesamowita podróż do najodleglejszych krańców naszej planety zobrazowana pięknymi fotografiami i opisana poprzez pryzmat osobistych przeżyć zaproszonych gości. Do tej pory mieliśmy okazję usłyszeć niezwykłe historie m.in. : o Indiach,  Afganistanie czy Himalajach.

Ostatnie spotkanie zatytułowano Światoobrazy z Azji. O 14 miesięcznej wyprawie  po tym fascynującym kontynencie opowiedzieli Marysia Ziółkowskia i Marcin Kucharski. W 2009 r. rzucili oni pracę w korporacji i ruszyli w świat. W niespiesznej podróży uwieczniali ludzkie historie i założyli „świato-obrazy” czyli „blog ascetyczny”, który został wybrany Blogiem Roku 2009 w kategorii Podróże.

W Chacie Izerskiej opowiedzieli m.in. o tym jak podróżować bez żadnego planu i ram czasowych. Turlać się pociągiem przez syberyjską tajgę, błądzić samochodem po pustkowiach Mongolii, spacerować po drgających życiem ulicach Phnom Penh. Popijać z miejscowymi kawę na Jalan Roda, wraz z Morskimi Cyganami uczestniczyć w połowie tuńczyka, medytować z birmańskimi mnichami. Tę niezwykłe historie  nasi goście okrasili orientalnym przysmakiem - tajską zupą Tom Yam.

Kolejne spotkanie z cyklu Terra Incognita to prawdziwa niespodzianka dla miłośników programu III Polskiego Radia poszukujących użytecznej instrukcji obsługi... codzienności.

Gwiazdą  będzie bowiem Grażyna Dobroń – dziennikarka „Radiowej Trójki” prowadząca na antenie inspirujący program „Instrukcja obsługi człowieka” - o tym jak żyć, co robić, by być sobą w pełni, jak zachować zdrowie, dobrze jeść i właściwie odpoczywać.

O tym, jaki o swej ostatniej podróży do Indii  Grażyna Dobroń opowie 8 marca podczas kolejnego spotkania z cyklu Terra Incognita.

Serdecznie zapraszamy !

Tekst: A. Kaczmarska/Referat PM