×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

22 stycznia, jak co roku, na stokach Szrenicy odbył się Puchar Radiowej Trójki w Narciarstwie Zjazdowym.

Do  narciarskich zmagań stanęli mieszkańcy Szklarskiej Poręby, a także słuchacze III Programu Polskiego Radia z całej Polski w tym: z Warszawy, Zduńskiej Woli, Siedlec czy Szczecina.Trasa zjazdu ustawiona została na nartostradzie „Puchatek”.

Forlauferem był Henryk Sytner dziennikarz  popularnej „Trójki”.  Aby uzyskać dobre miejsce zawodnicy już na starcie musieli się dobrze rozpędzić, a później w pozycji zjazdowej walczyć o jak najlepszy czas. 

W tym roku nie do pokonania byli mieszkańcy Szklarskiej Poręby, którzy zgarnęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Paulina Kaszowska z czasem 00:00:37, 19. Wśród kobiet najszybsza była Julia Ciechanowska, która pokonała trasę w 40 s..

Z chłopców najlepiej pojechał Karol Skowroński z czasem 00:00:37,27, a z mężczyzn Maciej Wołczyk z czasem 00:00:37,00. Przedstawiciel Radiowej Trójki - dziennikarz Michał Olszański został sklasyfikowany na dobrym, siódmym miejscu z czasem 00:00:41,86.

Najmłodszym zawodnikiem była Nina Kaczmarska. W tamtym roku startowała po raz pierwszy jako pięciolatka. Ponieważ bardzo jej się spodobał przejazd razem z trójkowymi słuchaczami, również w tym roku wzięła udział w zawodach.

Organizatorami tego sportowego wydarzenia był: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy wsparciu KS Szrenica, a patronem medialny niezmiennie od lat Polskie Radio „Trójka”.

Tabela wyników Pucharu Radiowej Trójki w Narciarstwie Zjazdowym.

Tegoroczna edycja  Puchar Radiowej Trójki zbiegła się w czasie z oficjalnym otwarciem nowego wyciągu na Szrenicę. Czytaj więcej...

tekst: Anita Kaczmarska