×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Od kilku dni najlepsi rosyjscy narciarze biegowi trenują na jakuszyckich trasach.

Treningi  przygotowują zawodników do zbliżających się zawodów w ramach Pucharu Świata w estońskiej miejscowości Otepaa. Do Szklarskiej Poręby  przyjechało 21  biegaczy. Rosjanie po raz pierwszy wybrali Jakuszyce do swych przygotowań. Trasy w Jakuszycach są coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce ale i w Europie.

To tu co roku Stowarzyszenie Bieg Piastów  przygotowuje 100 km tras. Tereny te, jak i profesjonalizm w przygotowaniu tras, doceniła Międzynarodowa Federacja Narciarska przyznając Szklarskiej Porębie prawo do organizacji Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w 2012 roku.

W czwartek 20 stycznia od godziny 10.00 na trasie wyczynowej w pobliżu tzw. Rudej Żmiji rosyjscy zawodnicy przeprowadzali sprawdzian przed zbliżającymi się zawodami w Estonii. Warto było przyjechać i zobaczyć jak ćwiczy rosyjska kadra narodowa. Na obserwatorach technika i siła rosyjskich zawodników robiła duże wrażenie.

Zawodnikom podobają się jakuszyckie trasy. Uważają, że świetnie nadają się szczególnie do "klasyka". Ich obecność w Szklarskiej Porębie związana jest również  ze zbliżającymi się zawodami Pucharu Świata. Jak sami twierdzą chcieli zobaczyć trasy, na których już za rok będą się ścigać.
 
tekst: A. Kaczmarska