×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Miejski Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie realizuje niezwykle ciekawy program spotkań z różnymi formami artystycznego wyrazu pn. Znikające Krajobrazy — Interdyscyplinarny Plener Artystyczny. Ma poruszyć naszą wrażliwość i zwrócić uwagę na konieczność ochrony krajobrazu i przyrody w obliczu stale ekspandującej nowej architektury wypoczynkowej.

Znikające Krajobraz - plenery i warsztaty

Służą warsztaty i plenery: malarskie i ceramiczno-rzeźbiarskie. Pierwszymi były zajęcia w Muzeum Karkonoskim — Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Pod okiem plastyka adepci zostali wprowadzeni w arkana sztuki malarskiej, a na część praktyczną wyszli się do sąsiadującego z muzeum Ogrodu Ducha Gór oraz na pobliski taras widokowy Złoty Widok, skąd rozpościera się piękna panorama Karkonoszy. Powstały przepiękne pejzaże.
Znikające krajobrazy uczestnicy starali się uchwycić również podczas kolejnych warsztatów. Znacznie trudniejszą sztuką ceramiczną i rzeźbiarską.

Znikające krajobrazy

Owoce tych warsztatów i plenerów artystycznych zostaną zaprezentowane na wystawie podczas leśnego happeningu we wrześniu br.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022.

Źródło: MOKSiAL